Військова техніка та зброя
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
Четвер, 28.03.2024, 16:00
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Артилерія [43]
Бронетехніка [9]
Авіація [7]
Флот [1]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 92
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Бронетехніка

Бронетранспортер БТР-3Е1

 

БТР-3Е1 був розроблений Харківським конструкторським бюро з машинобудування ім. А.А. Морозова. Корпусне виробництво БТР-3Е1, із застосуванням сучасних технологій, розташоване на маріупольському заводі Азовмаш, складальне - на київському РМЗ. У жовтні 2009 року Україна уклала контракт з Військово-промисловою корпорацією міністерства оборони Судану на поставку великої партії озброєння, що включала 120 БТР-3Е1. У 2010 році було поставлено 2 одиниці і ще 8 в 2011 році. Однак в 2012 році контракт був розірваний через зрив термінів постачання. Також з вересня 2010 року Україна забезпечує поставку бронетранспортерів до Таїланду.

 

БТР-3Е1 має диференційовану протикульну броню і протиосколковий захист з матеріалу типу кевлар. Броньовий корпус БТР-3Е1 збирається за допомогою зварювання з катаних аркушів гомогенної броньованої сталі. Більшість листів вертикального бронювання БТР-3, за винятком нижніх бортових і кормового, встановлені із значними кутами нахилу. Броньовий корпус машини має обтічну форму, як в БТР-80, що підвищує його водохідні якості.

 

БТР-3Е1 має компоновку з розташуванням відділення управління в передній частині корпуса, суміщеного десантного і бойового - у середній, а моторно-трансмісійного - у кормовій частині машини. Штатний екіпаж БТР-3Е1 складається з двох чоловік: механіка-водія і оператора бойового модуля. Десантний відсік бронетранспортера вміщує до 8 чоловік.

 

БТР здатний вплав форсувати водні перешкоди. На плаву приводиться в рух одним водометним рушієм, який розташований в кормовій частині корпусу. Для подолання водної перешкоди, водій, не виходячи з бронетранспортера, активує водовідбивний щиток і включає водо насоси.

 

У десантному відсіку БТР-3Е1 розміщується до 8 піхотинців, які заходять в машину і виходять з неї через двостулкові бортові двері з кожного боку корпуса. Нижня частина дверей опускається вниз і формує сходинку, а верхня частина відкривається в сторону по ходу руху машини. На даху також є люки.

 

Рульове управління оснащено гідропідсилювачем керма. Для підвищення маневреності чотири передні колеса виконані поворотними. БТР-3Е1 обладнаний централізованою системою регулювання тиску в шинах, що дозволяє водієві швидко міняти тиск для подолання важких ділянок бездоріжжя.

 

БТР-3Е1 має автоматичне протипожежне обладнання в моторно-трансмісійному відділенні і систему кондиціонування повітря.

 

БТР-3Е1 оснащений турбованим шестициліндровим дизельним двигун MTU 6R106TD21, об'ємом 7,2 л і потужністю 325 к.с., зістикований з шестиступінчастою автоматичною трансмісією Allison 3200SP.

 

БТР-3Е1 обладнаний оптико-електронною системою спостереження, прицілювання і управління вогнем (СУО) «Трек-М», який випускається Чернігівським заводом радіоприладів («ЧеЗаРа»). Система забезпечує спостереження і визначення наземних цілей і вертольотів, прицілювання і дистанційне керування озброєнням бронетранспортера. Командир має окремий панорамний пристрій спостереження, пошуку цілі і цілевказівки «Панорама-2П», і пульт управління для забезпечення дубльованого керування озброєнням бойового модуля через прицільні прилади навідника. Панорамна камера здатна підніматися на висоту до 0,5 м над вежею і забезпечувати круговий огляд і використовується командиром для цілевказівки наводчику. Систему панорамного спостереження також випускає «ЧеЗаРа».

 

Бронетранспортер оснащений одномісним баштовим модулем БМ-3М «Штурм» зі стабілізацією блоку озброєння в двох площинах, що був розроблений конструкторським бюро ім. А.А. Морозова, головний конструктор М. Д. Борисюк. Озброєння модуля забезпечує ураження броньованої техніки, живої сили і вертольотів противника. У модулі знаходиться 30-мм автоматична гармата ЗТМ-1 (з боєкомплектом 350 снарядів), 7,62-мм кулемет КТ-7.62 (з боєкомплектом 2000 патронів) і протитанковий ракетний комплекс «Бар'єр» з чотирма ракетами, з лівого боку модуля розташований 30 -мм автоматичний гранатомет КБА-117. Комплекс керування вогнем складається з оптико-електронного прицільного комплексу ОТП-20, інтегрованого з системою управління стрільбою ПТРК «Бар'єр» і стабілізатором озброєння СВУ-500 у вертикальній і горизонтальній площинах, що дозволяє вести вогонь на ходу. На башті, по три штуки з кожного боку, встановлені 81-мм димові або аерозольні гранати «Туча», що приводяться в дію електроспуском.

 

БТР-3Е1 знаходиться на озброєнні в таких країнах світу. В Судані налічується 10 машин, в Таїланді - 102 БТР-3Е1, в США - 1 бронетранспортер.



 

Tактико-технічні характеристики БТР-80
Бойова маса:
 16.5 т; 
Екіпаж:
 2+8 чол; 
Озброєння:
 1х30-мм гармата ЗТМ-1; 
 1х7,62-мм кулемет КТ-7.62; 
Боєкомплект:
 350х30-мм снярядів;
 2000-х7,62-мм патронів;
Габаритні розміри:
Довжина:
 7.65 м; 
Ширина:
 2,9 м; 
Висота:
 2.80 м; 
Броньовий захист:
Лоб корпусу:
 - мм; 
Борт корпусу:
 - мм; 
Дах:
 - мм; 
Днище:
 - мм; 
Максимальна швидкість:
 85 км/год; 
Запас ходу:
 - км; 
Максимальна потужність:
 - к.с.; 
Категорія: Бронетехніка | Додав: Alexc_1984 (30.08.2014)
Переглядів: 3085 | Коментарі: 1 | Теги: україна, бронетранспортер | Рейтинг: 4.3/9
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
free counters

Copyright MyCorp © 2024