Військова техніка та зброя
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
П`ятниця, 19.04.2024, 23:07
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Артилерія [43]
Бронетехніка [9]
Авіація [7]
Флот [1]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 92
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Бронетехніка

БМП-2

Машина була вперше показана широкій громадськості на військовому параді в листопаді 1982 р. Вона є подальшим розвитком широке поширеною БМП-1. Принциповою відмінністю від останньої є встановлений на БМП-2 новий комплекс озброєння. Річ у тому, що за допомогою колишнього комплексу (73-мм знаряддя, спарений з ним 7,62-мм кулемет і ПТРК "Малютка") насилу вирішувалися вогняні завдання по ураженню типових "піхотних" цілей - відкритою, такою, що залягла і особливо укритої живої сили, легких броньованих машин типу американського БТР М113, легких оборонних споруд, а також по віддзеркаленню атак низьколетящих літаків і вертольотів. Крім того, досвід бойового застосування БМП-1 показав, що знаряддя 2А28 не забезпечує ефективної боротьби з танками і іншими броньованими машинами як унаслідок недостатньої точності і малої дальності стрільби, так і із-за невисокої могутності дії боєприпасів у цілі. Тому на БМП-1 для ураження таких цілей практично використовується тільки ПТУР.

Основне озброєння БМП-2 - це 30-мм автоматична гармата 2А42, встановлена в двомісній башті, що обертається. З гарматою спарений кулемет калібру 7,62 мм. На даху башти між люками командира і навідника розміщена пускова установка 9П135М (9П135М-1). Таким чином озброєння, встановлене в машині, дозволяє вести боротьбу з різними цілями, включаючи танки і бойові вертольоти.

Шасі БМП-2 по конструкції і технічним характеристикам аналогічно шасі БМП-1.Бойовий розрахунок машини складається з 10 чоловік: не спішуваєма частина (екіпаж) 3 людини (командир машини, він же командир відділення, оператор-навідник і механік-водій) і 7 стрільців-десантників. Останні можуть вести прицільний вогонь з особистої зброї через спеціальні амбразури.

Відділення управління розташоване в лівій передній частині корпусу машини. У нім розміщено робоче місце механіка-водія, оснащене органами управління рухом машини, контрольно-вимірювальними приладами, приладами спостереження, засобом зв'язку ( апаратом А-3 танкового переговорного пристрою - ТПУ). За сидінням механіка-водія знаходиться робоче місце одного стрільця. Воно обладнане амбразурою для стрільби з особистої зброї (у лівому борту корпусу), приладами спостереження ТНП-165А і ТНПО-170А, а також апаратом А-3 ТПУ.

Праву передню частину корпусу машини займає моторно-трансмісійне відділення (МТО). Воно суміщене по довжині машини з відділенням управління. Ці відділення розділені теплозвукоїзоляційнною перегородкою, в якій є люки для доступу до агрегатів МТО. Двигун, коробка передач і планетарні механізми повороту об'єднані в силовий блок, а радіатори системи охолоджування, системи мастила двигуна, масляної системи трансмісії, ежектор і очисник повітря - в блок охолоджування і воздухоочистки. Останній кріпиться до балок даху корпусу.

Бойове відділення розташоване в середній частині машини. Воно займає башту і підбаштовий простір в корпусі. У нім розміщено основне і допоміжне озброєння і його системи, а також робочі місця командира (справа) і оператора-навідника (зліва). На підлозі, що обертається, змонтовані магазини з патронами для кулемета і система, що забезпечує стрічкове живлення гармати бронебійно-трасуючими і уламково-фугасними пострілами. Укладання ПТУР встановлені в підбаштовому просторі (одна) і на правому борту корпусу (три). Робочі місця командира і оператора обладнані приладами спостереження, прицілювання і управління зброєю. У командира встановлені радіостанція Р-123М і апарат А-1 ТПУ. У оператора є пульт управління системою 902В постановки димових завіс. Для внутрішнього зв'язку використовується апарат А-2 ТПУ.В кормовій частині корпусу машини в десантному відділенні розташовуються на своїх робочих місцях 6 стрільців. На кожному робочому місці є прилад ТНПО-170А для спостереження за місцевістю при русі "по бойовому", амбразури для ведення стрільби з кулеметів (передні) і автоматів АКМ (інші). Для входу і виходу стрільців в кормі машини є двоє дверей. У кожній з них встановлений прилад ТНПО-170А, а в лівих дверях ще і амбразура для стрільби з АКМ. У даху корпусу над сидіннями розташовано два люки для виходу стрільців при русі машини на плаву, ведення вогню по повітряних цілях, спостереження за місцевістю на марші, аварійній евакуації і т.п. Десантне відділення розділене на дві частини (праву і ліву) середнім паливним баком і контейнером електроустаткування, в якому розміщено дві акумуляторні батареї, агрегати електроустаткування і опалювач десантного відділення. У десантному відділенні для внутрішнього зв'язку використовуються апарати А-3 і А-4 ТПУ. У ніші правих дверей розміщена радіостанція Р-126.

30-мм автоматична гармата 2А42 має двохстрічкове живлення. Вогонь з неї ведеться бронебійними, уламково-фугасно-запальними і осколковими трасуючими снарядами. Забезпечуються два темпи стрільби - малий (200-300 постр./хв) і великий (не менше 550 постр./хв). Прицільні дальності стрільби по наземних цілях складають 2000 для бронебійних і 4000 м для інших типів снарядів. Можуть уражатися повітряні цілі, що летять з дозвуковими швидкостями на висотах (дальностях) до 2000-2500 м. Боєкомплект до гармати 500 пострілів, 160 з яких - бронебійно-трасуючі.С гарматою спарений 7,62-мм кулемет ПКТ. Найбільша прицільна дальність стрільби з нього 2000 м. Живлення кулемета стрічкове, темп стрільби - 700-800 пострілів в хвилину.

Гармата і спарений з нею кулемет стабілізовані в двох площинах. Стабілізатор електромеханічний 2Э36-1. Наведення зброї на ціль здійснюється від пультів управління оператора-навідника і командира. У стабілізаторі передбачено два основні режими роботи - автоматичний і напівавтоматичний. Перший призначений для стрільби з місця і з ходу по наземних цілях. При цьому здійснюються стабілізація і стабілізоване наведення спареної установки у вертикальній і горизонтальній площинах. При куті піднесення близько 35 градусів відбувається автоматичне перемикання стабілізатора на напівавтоматичний режим, що є основним при стрільбі по повітряних цілях. В цьому випадку також проводиться стабілізація і стабілізоване наведення в обох площинах, але з меншою точністю. Передбачений допоміжний режим цілеуказаня, призначений для повороту башти у напрямі цілі, вибраної командиром, з швидкістю 30 градусів/с по найкоротшій відстані.

Оператор-навідник користується комбінованим (денний і активно-пасивний нічний перископний) прицілом з кратністю збільшення х5,6 в денній системі і х5 в нічній. При роботі в активному режимі з використанням освітлювача ОУ-5 дальність бачення цілі типу "танк" складає 800 м. З березня 1986 р. замість прицілу БПК-1-42 встановлюється приціл БПК-2-42 з декілька вищими характеристиками. Окрім прицілу БПК-1-42 на робочому місці навідника є 3 перископних електроопалювальних оглядових приладу ТНПО-170А і 1 прилад ТНПТ-1.У командира машини встановлені монокулярний перископний денний приціл 1ПЗ-3 з кратностями збільшення х1,2 і х4, два оглядові прилади ТНПО-170А і один ТНПТ-1. Крім того, у командира є комбінований (денний і активний нічний) бінокулярний перископний прилад ТКН-3Б із збільшенням в денній гілці 4,75-5,0 крат і нічній гілці 4-4,2 крат.

Приціл 1ПЗ-3 призначений для пошуку повітряних і наземних цілей, стеження за ними і наведення на них зброї. При цьому по наземних цілях стрільба може проводитися з місця і з ходу, а по повітряних цілях - з місця.

Для боротьби з танками і іншими сильно броньованими засобами супротивника призначений ПТРК, який може використовуватися в машинному і виносному варіантах. Переклад протитанкового комплексу з машинного варіанту у виносній проводиться силами двох членів екіпажа. Загальним елементом машинною і виносною пускових установок є приціл 9Ш119М1.Важливу роль в забезпеченні високої вогняної потужності машини грає зброя, використовувана стрілками десанта. Це 2 кулемети і 6 автоматів, 2 зенітні комплекси 9К34 (замість одного з них може укладатися РПГ-7), а також 12 гранат Ф-1. Боєприпаси до кулеметів (4 коробки із стрічками по 100 патронів, 6 коробок із стрічками по 200 патронів і коробку з 440 патронами) розміщені в бойовому і десантному відділеннях. Для гранатомета РПГ-7 є 5 гранат ПГ-7В. Захист від звичайних засобів і зброї масового ураження забезпечується міцністю, жорсткістю і герметичністю броньової конструкції - корпусу і башти, а також застосуванням спеціальних систем, що утрудняють попадання снарядів в машину і що знижують ефективність їх дії.

Корпус машини зварний, виготовлений з катаних листів броньової сталі. Деталі корпусу мають різну товщину і конструктивні кути для забезпечення якнайкращого захисту від куль, малокаліберних снарядів, осколків снарядів і мін, а також міцності і жорсткості конструкції. По конфігурації корпусу БМП-1 і БМП-2 близькі між собою. Найбільші відмінності є в конструкції даху корпусу, що пов'язане з установкою на ній значно більшої за розмірами двомісної башти. Остання має конусоподібну форму, зварена із сталевих броньових листів. На даху башти передбачені люки командира і оператора, отвори для установки прицілів 1ПЗ-3 і БПК-1-42, а також опори пускової установки ПТУР. На люках, кублах всіх приладів і стику корпусу і башти (між верхнім і нижнім погонами кулькової опори) є гумові ущільнення, що забезпечують герметизацію внутрішнього простору. На даху корпусу в десантному відділенні і на всіх кришках люків з внутрішньої сторони встановлена підбивка, яка підвищує захист екіпажа від проникаючої радіації.

Захист екіпажа і десанта від радіоактивного пилу, отруйливих речовин і бактерійних засобів забезпечується системою герметизації жилих відділень і подачі в них очищеного повітря, до складу якої входять прилад радіаційної і хімічної розвідки (ПРХР), фільтровентіляційнна установка, постійні ущільнення, виконавчі механізми, що закриваються. Система має автоматичне включення з ручним дублюванням.

На машині встановлено протипожежне устаткування двократної дії, що складається з 2 балонів з вогнагасним складом "Хладон" 114В2, 4 термодатчика в моторно-трансмісійному відділенні, трубопроводів і пристрою управління. Є також ручний вуглекислотний вогнегасник ОУ-2.Система маскування включає термодимову апаратуру багатократної дії, що забезпечує установку димової завіси, що не проглядається (у видимій частині спектру), шириною 100-150 м, і 6 димових гранатометів калібру 81 мм. Останні дозволяють за допомогою димових гранат 3Д6 (масою 2,4 кг) встановлювати димові завіси на дальностях 200-300 м.

В цілому, захисні характеристики БМП-2 такі ж, як у БМП-1.

На машині використовується 6-циліндровий 4-тактний безкомпрессорний дизель УТД-2001 рідинного охолоджування з безпосереднім уприскуванням. Його потужність 210 - 221 квт. Маса сухого двигуна близько 700 кг Загальна місткість паливних баків 460 літрів. У зимовий час використовується зимове або арктичне, а літом літнє дизельне паливо. Питома витрата палива при максимальній потужності складає 238 г/кВт.год. У системі мастила застосовується масло МТ-16П, МТЗ-10П або М-16ИХП-3. Заправна місткість системи 58 л. Питома витрата масла при частоті обертання колінчастого валу 2200 про./хв не більше 10,9 г/кВт.год. Для полегшення пуску в холодний час в системі охолоджування є підігрівач форсунки з жаротрубним казаном, двигун обладнаний бесфорсуночним факельним підігрівачем (БФП) впускного повітря. Основним способом пуску є пуск стислим повітрям, додатковим, - за допомогою електростартера. Передбачений клапанний автоматичний механізм захисту двигуна від попадання води. Клапан зводиться в початкове положення ручним приводом.

Трансмісія механічна. Головний фрікцион багатодисковий, сухого тертя, постійно замкнутий. Коробка передач проста, з постійним зачепленням шестерень, з синхронізаторами на другій, третій, четвертій і п'ятій передачах. Забезпечує 5 передач переднього і 1 передачу заднього ходу. При включенні сповільненого діапазону швидкості зменшуються в 1,44 разу. Механізми повороту планетарні, двухступінчаті. Їх гальма повороту і блокувальні фрикціони багатодискові, такі, що працюють в маслі з тертям сталь по металокераміці. Зупинні гальма стрічкові, плаваючі, двосторонньої дії, сухі. Приводи управління: головним фрікционом - гідравлічний (при непрацюючому двигуні - пневматичний); перемиканням передач - механічний з гідравлічною сервіровкою на 2-ій, 3-ій, 4-ій і 5-ій передачах; планетарними механізмами повороту - гідравлічний із стежачою дією на фрікциони і гальмах ПМП; зупинними гальмами - гідравлічний стежачої дії (при непрацюючому двигуні - пневматичний); гальмом (ліве гальмо зупинних гальм) стоянки - механічний. Маса коробки передач з головним фрікціоном, ПМП, гальмами і гідроприводом близько 540 кг Бортові редуктори планетарні, одноступінчаті. Вживане в них масло МТ-8П, Тсзп-8 або МТ-16П.Гусеничний рушій з переднім розташуванням провідних коліс. Гусениці цівочного зачеплення з резінометаллічними шарнірами. Ширина гусениці 300 мм, маса 625 кг (кожна). Провідні колеса зварно-литі із знімними зубчатими вінцями. Направляючі колеса зварно-литі, встановлені в кормовій частині корпусу машини на кривошипах механізму натягнення гусениць. Опорні і підтримуючі катки зварні з обрезіненними ободами. Маса опорного катка 41 кг Для мастила опорних катків використовується Літол-24, підтримуючих катків - масло МТ-16П. Підвіска незалежна, торсіонна з гідравлічними телескопічними амортизаторами двосторонньої дії на перших, других і шостих вузлах підвіски. На 2-х і 4-х вузлах встановлені гумові, а на 1-х і6-х - пружинні упори (обмежувачі ходу катків).

Бойова машина піхоти БМП-2К "Об'єкт 678" є командирським варіантом БМП-2. БМП-2К оснащується спеціальним устаткуванням - УКВ радіостанціями, апаратурою внутрішнього зв'язку і комутації, а так само навігаційною апаратурою.

Бойова машина піхоти БМП-2Д розроблена в 1981 році на підставі даних, отриманих в ході бойових дій в Республіці Афганістан. Серійно випускається з 1982 року. Відрізняється від БМП-2 наявністю додаткового бронювання - для захисту екіпажа і десанта встановлені сталеві бортові екрани і броньова плита під робочими місцями командира і механіка-водія. В звязку з цим машина втратила плавучість.



Tактико-технічні характеристики БМП-2
Бойова маса:
 14 т; 
Екіпаж:
 3+7 чол; 
Озброєння:
 30-мм гармата 2А42;

1х7,62-мм кулемет;
Боєкомплект:
 500х30-мм пострілів;

2000х7,62-мм патронів;
Габаритні розміри:
Довжина:
 6.71 м; 
Ширина:
 3.09 м; 
Висота:
 2.06 м; 
Броньовий захист:
Лоб корпусу:
 - мм; 
Борт корпусу:
 - мм; 
Дах:
 - мм; 
Днище:
 - мм; 
Максимальна швидкість:
 65 км/год; 
Запас ходу:
 500 км; 
Максимальна потужність:
 221 к.с.; 





Категорія: Бронетехніка | Додав: Alexc_1984 (19.04.2012)
Переглядів: 9528 | Коментарі: 4 | Теги: ссср, Бронетехніка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
free counters

Copyright MyCorp © 2024