Військова техніка та зброя
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
П`ятниця, 19.04.2024, 12:05
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Артилерія [43]
Бронетехніка [9]
Авіація [7]
Флот [1]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 92
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Бронетехніка

БМД-3

Бойова гусенична плаваюча машина повітрянодесантних військ БМД-3 була прийнята на озброєння Радянської Армії в 1990 р. Конструкція машини дозволяє десантувати її разом з розміщеним в ній бойовим розрахунком парашутним і посадочним способами з літаків військово-транспортної авіації і посадочним способом з вертольотів. Машина має оригінальне шасі і уніфіковану з БМП-2 башту з комплексом озброєння.

Внутрішній простір машини умовно ділиться на 3 відділення. У носовій частині корпусу розташовано так зване переднє відділення, в якому обладнані робочі місця механіка-водія, - посередині, гранатометника - у лівого борту і у правого борту - кулеметника. Над кожним робочим місцем є свій люк з кришкою.

В середині машини знаходиться бойове відділення, що займає башту і підбаштовий простір. Ззаду воно обмежене перегородкою, за якою розміщено моторно-трансмісійне відділення. У бойовому відділенні встановлено основне озброєння машини і обладнані робочі місця командира - праворуч від гармати і навідника-оператора - зліва. Їх сидіння змонтовані на підлозі башти, що обертається.

У моторної перегородки на універсальних індивідуальних сидіннях розташовуються 3 десантники. У кожного з них є амбразура з кульовою установкою для стрільби з автоматів (по одній в борту і одна - в даху кормового люка. Останній призначений для спішування стрільців і їх посадки в машину. Всього в машині встановлено 7 універсальних сидінь - 4 в передньому і 3 в бойовому відділеннях. Ці сидіння призначені для десантування членів бойового розрахунку з машиною. У експлуатації зазвичай використовуються 4 сидіння.

У кормі машини в моторно-трансмісійному відділенні розміщені двигун і трансмісія з обслуговуючими їх системами, два водомета, елементи системи управління рухом, а також: по правому борту правий паливний бак, повітрозабірний пристрій ФВУ, двигуна і вентилятора обдування компресора, бак гідросистеми ходової частини; по лівому борту лівий паливний бак, масляний бак з маслозакачуючим насосом і підігрівачем. Крім того, 2 пневморессори, термодатчики і розпилювачі системи ППО, контактні свічки систем відкачування води з корпусу. Зверху МТО закривається знімними листами і баком-дахом, встановленим над двигуном.

Для обігріву внутрішнього об'єму і живлення електроенергією різних споживачів на машині встановлений автономний агрегат ГТА-18.

Комплекс озброєння машини включає 30-мм автоматичну гармату 2А42, спарений з нею 7,62-мм кулемет ПКТ, ПТРК з ракетами 9М113 (9М113М). Крім того, є встановлені в корпусі курсові кулемет і автоматичний гранатомет.

Гармата має роздільне двохстрічкове живлення і два темпи стрільби: малий - 200-300 пострілів в хвилину і великий - 550. Перезарядження гармати ручне, піротехнічне. У її боєкомплект, що складається з 500 патронів, входять бронебійно-трасуючі (БТ), уламковий-фугасно-запальні (ОФЗ) і уламково-трасуючі (ВІД) постріли. Прицільні дальності стрільби по наземних цілях в денний час БТ снарядом складають 2000, а ОФЗ і ОТ снарядами 4000 м. Вночі найбільша прицільна дальність при використанні прожектора ОУ-5-1 досягає 800 м.

Спарений з гарматою кулемет ПКТ має стрічкове живлення (у стрічці 2000 патронів) і бойову скорострільність 250 пострілів в хвилину.

Для боротьби з танками і іншими міцними цілями машина оснащена комплексом керованої зброї. Протитанкова ракета 9М113 (9М113М) має напівавтоматичну систему управління. Пускова установка забезпечує горизонтальний кут наведення поворотом башти (360 градусів), кут піднесення 15 і відміни 5 градусів. Дальність стрільби ракетою (9м113) від 75 до 4000 м.

30-мм курсовий автоматичний гранатомет АГС-17 встановлений в лівій передній частині корпусу машини. Він має боєкомплект 290 гранат, стрічкове живлення і високий темп стрільби: при автоматичному вогні 350-450 і при стрільбі одиночними пострілами 50-100 пострілів в хвилину. Гранична дальність стрільби 1700 м.

Праворуч від механіка-водія розміщена курсова кулеметна установка. У ній використовується ручний кулемет Калашникова з прикладом РПКС-74, що складається. Кулемет є особистою зброєю члена бойового розрахунку, тому він застосовується як для стрільби з машини, так і поза нею. Для стрільби з кулемета застосовуються патрони із звичайними і трасуючими кулями, споряджені в магазини місткістю по 45 патронів (у боєкомплекті 5 магазинів). Бойова скорострільність кулемета до 150 пострілів в хвилину. Стрільба з кулемета по легких наземних цілях ефективна на дальності до 600 м.

Свій внесок в поразку і придушення легких наземних цілей при дії з машини може внести решта десантників бойового розрахунку, ведучи вогонь з автоматів через 3 амбразури. Для спостереження і стрільби робочі місця бійців, розміщених у бортів, оснащені призматичними приладами ТНПО- 170А, а стрілець, що сидить посередині, користується приладом МК-4С. Боєкомплект автоматів АКС-74 складає 2160 патронів.

Окрім основного, в машині може розміщуватися додатковий боєкомплект з 360 патронів до гармати (БТ, ОФЗ і ОТ постріли) і два ПТУР.

Для спостереження навідник-оператор користується трьома денними призматичними приладами ТНПО-170А і приладом з великими кутами огляду у вертикальній і горизонтальній площинах ТНПТ-1, а при стрільбі бінокулярним перископним комбінованим прицілом БПК-2-42. Денна система цього приладу має поле зору 10 градусів при кратності збільшення не менше х6, у нічної системи ці параметри відповідно складають 6,6 градусів і 5,5 крат. У командира встановлено, окрім вже згадуваного комбінованого перископного приладу ТКН-3МБ, два призматичні прилади ТНПО-170А, перископний прилад ТНПТ-1 і монокулярний перископний денний приціл 1ПЗ-3 із збільшеннями х1,2 і х4 і кутами поля зору 49 і 14 градусів, призначений для пошуку повітряних цілей і наведення на них гармати (при стрільбі з місця), пошуку наземних цілей і наведення на них гармати і спареного кулемета при стрільбі з місця і з ходу. Наведення на ціль гармати і спареного кулемета здійснюється від пультів управління наводчика-оператора і командира. На машині використовується електромеханічний двохплощинний стабілізатор озброєння 2Э36-4. Мінімальна швидкість стабілізованого наведення (у режимі АВТОМАТ) складає 0,07 градус/с, максимальна, - 6,0 градус/с. Перебросочні швидкості в горизонтальній площині 30, у вертикальній площині 35 градус/с. Передбачене командирське цілеуказаня від кнопки приладу ТКН-3МБ, встановленого в командирській башточці. Разом з електромеханічним є ручний привід управління. При роботі з ручним приводом забезпечується кут відміни 5 градусів, кут піднесення 75 градусів. При роботі в автоматичному і напівавтоматичному режимах ці кути складають відповідно 4 і 75 градусів.

При стрільбі з курсового гранатомета АГС-17 гранатометник використовує перископний прилад-приціл ППБ-2-2 з полем зору не менше 25,5 градуса. Для спостереження у нього є призматичний прилад ТНПО-170А.

Для спостереження і стрільби з кулемета РПКС-74 кулеметник використовує перископний прилад ТНПП-220А з одно- і полуторакратним збільшеннями і призматичним приладом ТНПО-170А.

Захист бойового розрахунку і внутрішнього устаткування машини від звичайних засобів і зброї масового ураження забезпечується міцністю, жорсткістю і герметичністю броньових конструкцій корпусу і башти, а також застосуванням спеціальних захисних пристроїв і систем, що підвищують стійкість машини до дії засобів супротивника.

Корпус машини зварений з катаних листів броньового алюмінієвого сплаву. Лобові деталі корпусу мають порівняно великі кути нахилу, що підвищує їх захисні властивості. Бортові деталі вертикальні. З метою забезпечення достатньої жорсткості і прийнятної протимінної стійкості днище корпусу має два подовжніх зіга і чотири поперечні балки.

Башта зварена із сталевих броньових деталей. В цілому, корпус і башта захищають від 7,62-мм куль з будь-якої дальності укругову, їх лобові деталі - від 12,7-мм куль. При цьому забезпечується також захист від осколків снарядів і мін.

На внутрішніх поверхнях люків жилих відділень закріплена підбивка із спеціального поглинаючого матеріалу, поліпшуюча захист від проникаючих випромінювань. Герметичність внутрішнього простору забезпечується відповідними ущільненнями. Фільтровентиляційна установка забезпечує створення в жилих відділеннях надмірного тиску близько 245 Па (25 кгс/кв.м). Для індикації небезпеки дії ОМП в машині використовується гамма-датчик ГД-1. Система колективного захисту від ОМП включається автоматично або уручну. Елементи цієї системи використовуються також для забезпечення населеності. Зокрема, за допомогою ФВУ і витяжного вентилятора башти проводиться вентиляція жилих відділень, від ФВУ по індивідуальній розводці підводиться повітря до робочих місць членів бойового розрахунку в корпусі (до місць командира і навідника-оператора повітря поступає від повітрозабірного пристрою).

Для боротьби з пожежами призначена автоматична система ППО двократної дії. Вона містить 2 балони з вогнагасним складом (фреон 114В2), 4 термодатчика, апаратуру, що управляє і комутуючу. Є також 2 ручних вогнегасника ОУ-2.

На бортах башти встановлено по 3 димових гранатомета системи 902В. Пульт запуску димових гранат розміщений у навідника-оператора. При пуску 6 димових гранат утворюється завіса шириною не менше 80 м.

Володіючи високою питомою потужністю (32 л.с./т), машина має високі показники рухливості. Її середня швидкість руху по сухій грунтовій дорозі складає 47-49 км/год, машина долає підйом 35 і крен 25 градусів, рів шириною до півтора метрів, може входити у воду з берега крутизною 30, а виходити з води на берег крутизною 25 градусів.

На машині встановлений чотирьохтактний багатопаливний дизель 2В-06-2 з газотурбінним наддувом і проміжним охолоджуванням наддувочного повітря, з оппозітним розташуванням циліндрів. Його потужність від 400 до 450 к.с. У системі живлення повітрям використовується двухступінчатий очисник повітря з автоматичним ежекціонним видаленням пороши з пилозбірника. Його перший ступінь є циклонним блоком, другий ступінь - промаслені касети. Система охолоджування двигуна рідинна, високотемпературна, закритого типу з примусовою циркуляцією охолоджуючої рідини і ежекціонним просмоктуванням повітря через радіатори. Підігрівач форсунки з жаротрубним казаном і теплообмінником забезпечує попередній підігрів двигуна в холодну погоду. Зазвичай пуск двигуна проводиться стислим повітрям, додаткова система пуску - електростартером.

Трансмісія машини складається з механізму передач і повороту (МПП), бортових редукторів, зупинних гальм і приводів управління. МПП гідромеханічний з фрикційним включенням 2, 3, 4 і 5 передач, з шестернями постійного зачеплення і диференціальним механізмом повороту з гідро об’ємною передачею. Він забезпечує по 5 передач переднього і заднього ходу і безступінчате регулювання радіусів повороту.

Зупинні гальма дискові, двосторонньої дії. Бортові редуктори співісні, планетарні з плаваючими елементами. Приводи управління трансмісією електрогідравлічні з електронним блоком автоматики і гідравлічними виконавчими механізмами. Є також ручний привід з механічними і гідравлічними виконавчими механізмами.

Гусеничний рушій має заднє розташування ведучих і переднє направляючих коліс. Провідні колеса із знімними зубчатими вінцями, що направляють колеса зварні, з обрезіненними ободами. Опорні катки (по 5 на борт) односхилі, з масивними гумовими шинами, що підтримують катки (по 4 на борт) також обрезіненні односхилі. На машині може використовуватися два типи гусениць - основні (швидкісні) і розширені (снігоболотохідні). Перші - цівочного зачеплення з послідовними резинометаллічними шарнірами; другі - з послідовними відкритими металевими шарнірами і зчленованими подвійними траками, встановленими на подовжених пальцях. Ширина трака, відповідно, складає 380 і 600 мм. Механізм натягнення гусениць гідравлічний з регулюванням ступеня натягнення.

Підвіска машини індивідуальна пневматична. Вона складається з 10 пневматичних ресор, що виконують функції гідроамортизаторів і силових циліндрів для зміни кліренсу. Мінімальний кліренс машини 130, робочий - 450, максимальний - 530 мм.

Рух на плаву здійснюється за допомогою водометного рушія. Два гідрореактивних водомета розміщені в кормовій частині корпусу по бортах машини. Для повороту машини один з водометів відключається. Відбір потужності на водомети виконаний від проміжного валу МПП через редуктор. Порожнини розрядки водометів використовуються в аварійній системі, що водовідкачує, забезпечуючи загальну продуктивність 1500 л/хв. Є допоміжна система (відцентровий насос з електроприводом), що водовідкачує, продуктивністю 60 л/хв.

До машини розроблене знімне, встановлюване лише на якийсь час для виривання укриття або окопу бульдозерне устаткування для самообкопування. Маса знімної частини цього устаткування близько 190 кг На виривання окопу вимагається півтори години.

На машині використовуються прийомопередача ультракороткохвильова телефонна радіостанція Р-173 з частотною модуляцією, сімплексна і ультракороткохвильовий радіоприймач Р-173П з частотною модуляцією, а також апаратура внутрішнього зв'язку Р-174, телефонна з елекромагнітними ларингофонами на 6 абонентів.



Tактико-технічні характеристики БМД-3
Бойова маса:
 12,9 т; 
Екіпаж:
 2+5 чол; 
Озброєння:
 30-мм гармата 2А42;

1х7,62-мм кулемет;
Боєкомплект:
 290х30-мм пострілів; 

2000х7,62-мм патронів;
Габаритні розміри:
Довжина:
 6,36 м; 
Ширина:
 3,134 м; 
Висота:
 2,45 м; 
Броньовий захист:
Лоб корпусу:
 - мм; 
Борт корпусу:
 - мм; 
Дах:
 - мм; 
Днище:
 - мм; 
Максимальна швидкість:
 70 км/год; 
Запас ходу:
 500 км; 
Максимальна потужність:
 450 к.с.; 





Категорія: Бронетехніка | Додав: Alexc_1984 (30.07.2011)
Переглядів: 1584 | Теги: ссср, Бронетехніка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
free counters

Copyright MyCorp © 2024