Військова техніка та зброя
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
П`ятниця, 26.04.2024, 01:13
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Артилерія [43]
Бронетехніка [9]
Авіація [7]
Флот [1]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 92
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Бронетехніка

БМД-1

Бойова машина десанта БМД-1 була прийнята на озброєння Радянської Армії в 1969 р. Вона призначена для використання в повітрянодесантних військах і може десантуватися парашутним або посадочним способами з літаків типу Ан-12, що визначило її конструктивні особливості. Прагнення активізувати, в порівнянні з БМП-1, розміщених в машині стрільців зумовило її компоновку. Основне озброєння, аналогічне озброєнню БМП-1, встановлене в одномісній конічній зварній башті, що обертається. У ній зліва від знаряддя розташовано місце наводчика- оператора. У передній частині корпусу розміщені механік-водій, зліва від нього командир машини, справа кулеметник. Останні мають автономні кулеметні установки. Ще три стрільці знаходяться позаду башти у моторної перегородки. У бортах і в кришці кормового люка, призначеного для посадки в машину і висадки цих стрільців, є амбразури з кульовими опорами для стрільби з особистої зброї.

Внутрішній простір машини умовно розділений на три відділення: управління, середнє і моторно-трансмісійне. Останнє знаходиться в кормовій частині корпусу, над ним надгусеничними нішами утворений тунель, ведучий до згаданого кормового люка.

Корпус машини зварний, виконаний з броньового алюмінієвого сплаву. Башта зварна із сталевої броні. Їх лобові деталі захищають від 12,7-мм бронебійних куль, забезпечений круговий захист від 7,62-мм куль. Корпус в носовій частині звужується, його поперечний перетин має Т-образну форму з розвиненими надгусеничними нішами. Для маскування, окрім захисного забарвлення, використовується термоконденсаційна система димопуска. Система колективного захисту від ОМП включає міцну, жорстку і герметичну броньову конструкцію корпусу і башти, а також прилад радіаційної і хімічної розвідки ГО-27, ущільнення, що автоматично спрацьовують по його сигналу, фільтровентиляційну установку, механізм зупинки двигуна і систему витяжної вентиляції.

Протипожежне устаткування складається з автоматичної установки ППО з системою термодатчиків, розташованих в МТО, і ручного вогнегасника ОУ- 2.

На машині встановлені радіостанція Р-123 і ТПУ Р-124 на п'ять абонентів. БМД-1 використовувалася в бойових діях у ряді локальних воєн і показала (при правильному бойовому застосуванні) високу ефективність.

Основним озброєнням машини є 73-мм гладкоствольне знаряддя 2А28 з концентрично розташованими пристроями противідкотів. Із знаряддям спарений 7,62-мм кулемет ПКТ. Заряджання знаряддя напівавтоматичне - конвейєр, що обертається, в якому розміщений весь боєкомплект з 40 пострілів, за допомогою електричного приводу подає постріли на лінію заряджання. Приводи наведення електричні і ручні. На башті встановлений пусковий кронштейн для ПТУР 9М14М "Малютка", доступ до якого здійснюється через спеціальний люк. Управління ракетою проводиться по проводах одноканальної системи, в якій сили, що управляють, в площинах тангажа і курсу створюються одним виконавським органом. Розділення управління по двох взаємно перпендикулярним площинам відбувається за рахунок примусового обертання ракети у польоті з частотою 8,5 оборота/с. Всього в машині розміщене 3 ПТУР і 4000 патронів до кулеметів.

Вогонь із знаряддя, спареного кулемета і з ПУ ПТУР веде навідник. Для прицілювання він використовує комбінований приціл 1ПН22М1. Денна гілка приладу має кратність збільшення х6 і кут поля зору 15 градусів. Нічна гілка, відповідно, х6,7 і 6 градусів. Окрім прицілу навідник користується 4 перископними приладами ТНПО-170. У командира машини встановлені перископний прилад спостиреження-пріціл ТНПП-220, що обігрівається, в якому гілку прицілу має полуторакратне збільшення і кут поля зору 10 градусів, а гілка приладу спостереження кути огляду по вертикалі 21, по горизонту 87 градусів відповідно. Такий же прилад ТНПП-220 встановлений у стрільця-кулеметника, що сидить праворуч від водія. У нічних умовах командир користується перископним бінокулярним беспідсвіточним приладом ТВНЕ-4. Стрілки-десантники використовують два призматичні прилади ТНПО-170 і перископний прилад МК-4С, що обігріваються (у кормовому люку).

У машині використовується V-образний 6-циліндровий чотирьохтактний дизель 5Д-20 рідинного охолоджування, близький по конструкції двигуну УТД-20, вживаному на БМП-1, але меншій потужності. Особливістю системи живлення повітрям є пристрій воздухозабора, що складається з двох кінематично зв'язаних клапанів, що перекривають поперемінно огорожу повітря зовні машини і з бойового відділення, що підвищує безпеку руху на плаву. Передбачений підігрів всмоктуваного двигуном повітря.

Система охолоджування ежекціонна, забезпечує також відсмоктування пороши з очисника повітря і вентиляцію МТО. У неї включений опалювач калориферного типу для обігріву бойового відділення. Основний спосіб пуску двигуна електростартером, можливий пуск повітрям, але компресор в машині не передбачений. Є механізм автоматичної дії захисту двигуна від попадання води, що запобігає попаданню води в циліндри двигуна при його зупинці під час подолання водної перешкоди або миття.

Трансмісія механічна, складається з однодискового фрікциона сухого тертя, простої ступінчастої коробки передач (4 передачі переднього і 1 заднього ходу) з постійним зачепленням шестерень і синхронізаторами на 3-ей і 4-ою передачах, два бортових фрікционів із стрічковими гальмами і двох одноступінчатих планетарних бортових редукторів. Бортові фрікціони багатодискові, з тертям сталь по сталі. Головний фрікціон, коробка передач, бортові фрікціони сполучені з двигуном в один силовий блок.

Ходова частина містить по 5 опорних і 4 підтримують катка на кожному борту, сталевих мілкозвінчатих гусениць з відкритими металевими шарнірами, індивідуальну гідропневматичну підвіску, що складається з 10 пневматичних ресор. Провідні колеса ззаду, що направляють колеса попереду. Опорні катки двосхилі, такі, що підтримують катки односхилі. Ті та інші мають гумові бандажі. Механізм натягнення гусениць кривошипний з електрогідравлічним приводом. Гідропневматична підвіска забезпечує роботу системи зміни кліренсу, використовуваної, зокрема, при підготовці до десантування. Управління гідросистемою здійснюється з місця механіка-водія.

Рух і управління машиною на плаву забезпечується водометним рушієм, що складається з двох водометів із заслінками. Для відкачування води є два насоси з електродвигунами.

Бойова машина десанта БМД-1К є командирським варіантом БМД-1. БМД-1К оснащується спеціальним устаткуванням - УКВ радіостанціями, апаратурою внутрішнього зв'язку і комутації, а так само навігаційною апаратурою.

Бойова машина десанта БМД-1П відрізняється від БМД-1 установкою на башті ПУ ПТУР 9К111 "Фагот"/9К113 "Конкурс"(замість 9К11 "Малютка").

Варіант бойовий машина десанта БМД-1К з установкою на башті ПУ ПТУР 9К111 "Фагот"/9К113 "Конкурс"(замість 9К11 "Малютка").



Tактико-технічні характеристики БМД-1
Бойова маса:
 7,2 т; 
Екіпаж:
 7 чол; 
Озброєння:
 73-мм гармата 2А28;

1х7,62-мм кулемет;
Боєкомплект:
 40х73-мм пострілів; 

4000х7,62-мм патронів;
Габаритні розміри:
Довжина:
 5,4 м; 
Ширина:
 2,63 м; 
Висота:
 1,62 м; 
Броньовий захист:
Лоб корпусу:
 - мм; 
Борт корпусу:
 - мм; 
Дах:
 - мм; 
Днище:
 - мм; 
Максимальна швидкість:
 61 км/год; 
Запас ходу:
 500 км; 
Максимальна потужність:
 176 к.с.; 





Категорія: Бронетехніка | Додав: Alexc_1984 (30.07.2011)
Переглядів: 2188 | Теги: ссср, Бронетехніка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
free counters

Copyright MyCorp © 2024