Військова техніка та зброя
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
П`ятниця, 19.04.2024, 11:14
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Артилерія [43]
Бронетехніка [9]
Авіація [7]
Флот [1]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 92
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Артилерія

ЗРК C-300

В даний час зенітний ракетний комплекс середньої дальності С-300 різних модифікацій є основою зенітно-ракетних військ ВВС Росії. Зенітно-ракетний комплекс С-300 призначений для прикриття військових угрупувань і стратегічних армійських об'єктів, стаціонарних пунктів управління, штабів, військових баз, адміністративних центрів і промислових об'єктів від ударів балістичних і крилатих ракет, безпілотних літальних апаратів, стратегічної і тактичної авіації.

Створення зенітно-ракетної системи, призначеної для заміни ЗРС С-75, почалося в середині 60-х років. За ініціативою командування військ ППО країни і КБ-1 Міністерства радіопромисловості розвернулася розробка уніфікованою для трьох родів військ — ППО, сухопутних військ флоту — протилітакової зенітно-ракетної системи С-500У з дальньою межею зони ураження цілей близько 100 км.

Надалі, зважаючи на індивідуальні особливості кожного роду військ, було вирішено розробити по єдиних тактико-технічним вимогам максимально уніфіковану універсальну (протилітакову і протиракетну) зенітно-ракетну систему, що отримала нову назву, — С-300, призначену для:

- військ ППО (С-300П, головний розробник - ЦКБ "Алмаз")

- армії (варіант С-300В, головний розробник - "НДІ-20")

- ВМФ (С-300Ф, головний розробник - ВНІЇ "Альтаїр").

Оскільки системи розроблялися в різних КБ і НДІ, то глибокій міжвидовій уніфікації систем під вимоги, деколи вельми протирічили, досягти так і не вдалося. Наприклад, в системах С-300П і С-300В було уніфіковано лише 50% функціональних пристроїв РЛС виявлення.

С-300 — зенітно-ракетний комплекс середнього радіусу дії (SA-10 по класифікації НАТО). Був прийнятий на озброєння в СРСР в 1979 р. Призначений для оборони крупних промислових і адміністративних об'єктів, військових баз і пунктів управління від ударів засобів повітряно-космічного нападу супротивника. Здатний знищувати балістичні і ракетні цілі. Став першим багатоканальним зенітно-ракетним комплексом, здатним супроводжувати до 100 і уражати до 12 цілей одночасно. Головний розробник — НВО «Алмаз-Антей» ім. А. А. Расплетіна.

Ця система є єдиною з нині існуючих зенітних ракетних систем, що спочатку створювалися як засіб протиракетної оборони від оперативно-тактичних і балістичних ракет.

Ракети мають оригінальне бойове спорядження. Важкі осколки і висока кінетична енергія вибуху фокусуються в обмеженому тілесному куті, що значно підвищує щільність потоку енергії осколків і гарантує повне руйнування цілі, у тому числі і її боївой частини, незалежно від кута зустрічі ракети з цілю.

С-300 деколи порівнюють з американською "Петріот". Але будь-який фахівець підтвердить: по багатьом параметрам - дальності виявлення цілі, характеристикам ракет, які застосовуються на даній системі, перешкодозахисній - американська система значно поступається нашій.

До складу зенітно-ракетної ситеми С-ЗООПС (С-300ПМУ) входять:

зенітний ракетний комплекс 90Ж6, що має в складі:

-командний пункт 5Н63С з радіолокатором підсвітки і наведення (РПН) 30Н6;

-до чотирьох пускових комплексів 5П85СД, кожний з яких складається з однієї основної пускової установки (ПУ) 5П85С і два додаткових ПУ 5П85Д

-автономні засоби радіолокацій виявлення і цілеуказаня - РЛС 76Н6 і (або) РЛС 36Д6 (додаються додатково)

-зенітні керовані ракети 5В55Р

-засоби технічного забезпечення.

ЗРК 90Ж6 може бути зв'язаний з автоматизованими системами управління 83М6Е.

Командний пункт 5Н63С вмонтовується на шасі Ф20 на базі автомобіля МАЗ-543М і має в своєму складі:

РПН 30Н6 - контейнер Ф1С – кабіна, прийомо-передатчик, із запросчиком

кабіна бойового управління (КБУ) - апаратний контейнер Ф2К.

До складу шасі Ф20 входять: система електроживлення 5С18А з двома газотурбінними агрегатами живлення (ГАП) і генератором відбору потужності (від двигуна автомобіля МАЗ) і телескопічний антенно-щогловий пристрій (АМУ) для зв'язку з вищестоящим командним пунктом і системою автоматичного управління.

Високоавтоматизований багатофункціональний радіолокатор підсвітки цілей і наведення ракет (РПН) 30Н6, здійснює прийом і відробіток цілеуказаня від засобів управління 83М6Е і автономних джерел інформації, що додаються, виявлення (в т.ч. в автономному режимі), відбір цілей для першочергового обстрілу, захоплення і автосупровід цілей, визначення їх державної приналежності, захоплення, супровід і наведення ракет, підсвітка цілей, що обстрілюються, для забезпечення роботи напівактивних головок самонаведення ракет, що наводяться. Автоматично здійснюється проглядання приземної кромки, в якій можуть з'явитися низьковисотні цілі. ЦВК комплексу проводить оцінку перешкодової обстановки і придушення перешкод як пасивних, так і активних. РПН 30Н6 забезпечує одночасне наведення до 12 ракет на шість цілей різного типу.

Конструкція шасі Ф20 дозволяє вести бойову роботу безпосередньо "з коліс" після установки машини на гідравлічні опори (помилки горизонтуваня обраховує спеціальний обчислювальний блок, що знаходиться в контейнері Ф1С). Кабельне підключення до інших елементів комплексу і джерел електроживлення робиться при необхідності і за наявності часу.

При віддаленні розташування дивізіону більш ніж на 20 км. від розташування командного пункту системи до складу дивізіону вводиться АМУ ФЛ-95 (ФЛ-95М, ФЛ-95МА) - телескопічна фермерна щогла заввишки до 25 метрів на базі шасі автомашини ЗІЛ-131Н (АМУ "Сосна") - для здійснення стійкого обміну інформацією про повітряну установку і по веденню бойових дій.

Для розширення можливостей по виявленню і супроводу маловисотних цілей при розгортанні зенітних дивізіонів і підрозділів радіотехнічних військ (РТВ) в лісистій або сильно пересічній місцевості у військах ППО країни з 60-х років використовувалися стаціонарні вежі для підйому антенних постів СНР, РЛС розвідки і целеуказаня. Стосовно комплексів С300П різних модифікацій для розміщення антенного поста РНП була розроблена універсальна пересувна вежа 40В6М висотою близько 25 метрів, буксирувана в транспортному положенні тягачем МАЗ-537. Вежа прийнята на озброєння в кінці 70-х - початку 80-х років. Декілька пізніше була розроблена і прийнята на озброєння вежа 40В6МД висотою близько 39 метрів, що відрізняється від вежі 40В6М додатковою 13-метровою надставкою. Для перевезення додаткової секції вежі 40В6МД використовується автопоїзд на базі напівпричепа МАЗ-938. Установка вежі 40В6М і підйом РПН здійснюється за 1 годину штатними засобами вежі, для вежі 40В6МД - за 2 часа при використанні штатних засобів і додаткового підйомного крана типу КТ-80 "Январець" або аналогічного йому по вантажопідйомності і висоті підйомного вантажу.

Кран КТ-80 (КС-7571) вантажопідйомністю до 80 тонн створений ГСКТБ з використанням шасі рухомих пускових установок стратегічного ракетного комплексу "Піонер" - шестиосного автомобіля підвищеної прохідності МАЗ-547А. Виготовлення кранів проводилося ПО "Завод ім. Січневого повстання" (м. Одеса).

Час розгортання комплексу і перекладу з похідного положення в бойове визначається часом автоматичного проведення контролю функціонування систем комплексу і виходу передавачів на режим високої напруги. Всі операції проводяться бойовими розрахунками з кабін машин пускових комплексів і КБУ.

При бойовій роботі взаємодія всіх одиниць техніки, що беруть участь, здійснюється по каналах телеметричного зв'язку (радіолінія). Кабельне підключення передбачене між пусковими установками 5П85Д і 5П85С (до контейнера Ф3С) комплексів 5В85СД і між пусковими 5В85С і контейнерами Ф2К. За наявності часу до відповідних споживачів підключаються системи зовнішнього електроживлення (СВЕП).

Темп стрільби - 3...5 секунд, одночасно може бути обстріляні до 6 цілей 12 ракетами при наведенні на кожну ціль до двох ракет. Передбачений режим стрільби по наземних цілях.

До складу комплексу 5П85СД входять:

-основна ПУ 5П85С, оснащена контейнером підготовки і управління стартом ракет Ф3С

-до двух "додаткових " ПУ 5П85Д, керованих через контейнер Ф3С на ПУ 5П85С.

Пускові установки обох типів несуть по чотири транспортно-пускові контейнери (ТПК) з ракетами 5В55Р, оснащені системою автономного електроживлення 5С18А і змонтовані на шасі великовантажних автомобілів підвищеної прохідності МАЗ-543М. Маса ПУ 5П85С - 42150 кг Габарити пускової установки: довжина - 13.11 м, ширина - 3.15 м, висота - 3.8 м.

ПУ 5П85Д на позиції встановлюються попарно відносно ПУ 5П85С таким чином, що відстань між кабінами складає 2-3 метри (що визначається довжиною кабелю підключення ПУ 5П85Д до контейнера Ф3С), а відстань між пакетами ТПК - 5-6 метрів. Всі ПУ 5П85С повинні бути орієнтовані кабінами на РПН 30Н6 (точне кутове розташування ПУ визначається по реперах на контейнері Ф2С за допомогою артилерійських панорам, встановлених на ПУ 5П85С) і розташовуються на відстані до ста метрів від нього. Зв'язок пускових установок 5П85С з ПБУ для управління роботою контейнера Ф3С і забезпечення підготовки ракет здійснюється по радіолінії через антену, розташовану за кабіною водія ПУ на контейнері Ф3С. На пізніх серіях ПУ застосовується дископодібна антена системи зв'язку.

Машини пускових комплексів при розгортанні в бойове положення встановлюються на гідравлічні опори. При цьому помилки горизонтуваня практично повністю компенсуються спеціальним блоком ПУ.

Зенітна керована ракета 5В55Р

ЗУР 5В55Р призначена для ураження сучасних і перспективних повітряних цілей, включаючи стратегічну і тактичну авіацію, крилаті ракети, а також балістичні і тактичні ракети різного базування і інші повітряні цілі. Ракета одноступінчата, виконана по нормальній азродинамічній схемі, з розкриваним після старту кермом. Оснащена високоефективним твердопаливним двигуном, складається з ряду відсіків в яких розташовані радіопеленгатор, апаратурний відсік (бортова апаратура виконана у вигляді моноблоку), уламково-фугасна бойова частина. твердопаливний ракетний двигун, агрегати управління кермом ракети. Експлуатується в герметичному транспортно-пусковому контейнері (ТПК) і не вимагає перевірок і регулювань протягом всього терміну служби – 10 років. Старт ракети - вертикальний, за допомогою встановленої в ТПК катапульти без попереднього розвороту пускової установки у бік цілі. Після запуску двигуна на висоті 20м ракети схиляється за допомогою газового керма в потрібному напрямі залежно від положення цілі, одночасно розкриваються її керівні аеродинамічні поверхні. Це дозволяє вести стрільбу в умовах складного рельєфу, зокрема в лісистій місцевості. Ракета використовує принцип наведення "супровід цілі через ракету". Висока маневреність і уламково-фугасна бойова частина великої потужності забезпечують ефективну поразку цілей.

Нізьковисотний радар 5Н66М

Для успішнішого виявлення маловисотних цілей дивізіону додається встановлюваний на універсальній пересувній вежі низьковисотний радар (НВО) 5Н66М, розроблена в НВО "Круча" (Москва) під керівництвом Л. Шульмана і прийнятий в кінці 70-х років на озброєння Військ ППО країни.

НВО 5Н66М поставляється у війська в складі:

антенний пост Ф52М

універсальна вежа 40В6М (40В6МД)

система автономного електропостачання (САЕС) - дизель-електростанція 5И57 (5И57А)

виносна апаратура в контейнері Ф2

розподільчо-перетворювальний пристрій (РПУ) 5И58 (або 63Т6А).

Управління роботою НВО, що визначає азимут, дальність і швидкість цілі, здійснюється з контейнера Ф52М або дистанційно з контейнера Ф2К. Точність визначення координат: дальність - 250 м, азимут - 20 кутових хвилин, швидкість - 2.4 м/с. Споживана потужність - 55 квт. НВО в транспортному стані перевозиться двома автопоїздами 5Т58 (сідельний тягач КРАЗ-250 і трейлер виробництва ЧМЗАП).

Технічні засоби, що додаються дивізіону С300ПС

При автономному веденні бойових дій у відриві від командного пункту системи дивізіону додається всевисотний трьохкоординатний радіолокатор 36Д6 (або 19Ж6). Антенний пост з поворотним пристроєм, кабіна РЛС вмонтовується на єдиному напівпричепі. У комплект станції входить дизель-електрична станція 5И57. На бойовій позиції радіолокатор працює безпосередньо з напівпричепа або його антенний і опорно-поворотний пристрої можуть бути встановлені на вежі 40В6М (40В6МД) .

На деякому віддаленні від центру позиції (місцеположення РПН) розміщуються буксирувані сідельними тягачами ЗІЛ-131 два напівпричепи ОДАЗ-828М із ЗІП-1В (П3 і П4) і кабіною ЕД ("Експлуатаційна Документація" - напівпричіп ОДАЗ-828М або автомобіль Краз-225/КрАЗ-260 з Кунгом).

При веденні бойових дій у складі полку С-300ПС для точного визначення координат вогняного дивізіону щодо командного пункту системи (КПС) при зміні позиції дивізіону додається топопривязчик 1Т12-2М на базі автомашини ГАЗ-66 або УАЗ-3151, який при розгортанні на новій позиції, як правило, встановлюється по ходу руху лінії з РПН на деякому віддаленні.

Для управління дивізіоном на марші при зміні позиції призначені машина командира дивізіону і командно- штабна машина (УАЗ-3151 або ГАЗ-66), оснащені комбінованою радіостанцією Р-123М (Р-125П2 у складі радіостанцій Р-134, Р-173, Р853В1). Для забезпечення машин електроживленням на позиції подається енергоагрегат АБ-1-П285-ВVI.

Для прикриття від атакуючих вертольотів супротивника і ефективної боротьби з наземним супротивником (десантом) дивізіону додається зенітна кулеметна установка "Круча" - великокаліберний кулемет НСВ (12.7-мм) на верстаті 6У6.

При розміщенні на підготовленій позиції дивізіону додаються системи зовнішнього електроживлення (СВЕП), агрегати (модулі) живлення: 94Э6, 98Э6 і 99Э6 у складі ДЕС 5И57Аи РПУ 63Т6А (дві кабіни РПУ для 99Э6) - для енергозабезпечення пускових комплексів, НВО, РПН і контейнера Ф2К відповідно. Всі ДЕС і РПУ системи С-300П вмонтовуються в кузовах-фургонах типа КТ10 на базі шасі причепа МАЗ-5224В. Маса дизель-електричної станції 13600 кг, розподільчо-перетворювальні пристрої 63Т6А - 11930 кг

При розміщенні дивізіону позиції з можливістю підключення до промислової електромережі використовуються трансформаторні підстанції (ТПС), що перевозяться, 82Х6, 83Х6.

Для підвищення автономності дивізіони можуть додаватися автоцистерна АЦ-5.5 для перевезення дизельного палива на базі автомобіля КАМАЗ-4310 або паливозаправник на базі автомобілів "Урал-375", ЗІЛ-131, машина технічного обслуговування - МТО-4С, машина-водовоз, як правило на базі автомобілів ЗІЛ-130, ЗІЛ-131 або ГАЗ-66.

При зміні бойової позиції машини для буксирування причепів, перевезення особового складу і майна прибувають з автослужби полку.

В деяких випадках у складі тих, що додаються дивізіонам засобів може бути модуль забезпечення бойового чергування (МОБД), МАЗ-543, що складається з чотирьох самохідних шасі типу, з блоками: їдальня, гуртожиток, караульне приміщення (все на базі шасі МАЗ-543М), енергоблок (на базі шасі МАЗ-543А). Додатково вводиться ДЕС на причепі.

Всі машини МАЗ-543М дивізіону С-300ПС оснащені приладами нічного бачення і радіостанціями для зв'язку на марші.

Для проведення навчання водінню при відробітку перезарядження самохідних ПУ на них встановлюються габаритно-масові макети ТПК (можлива установка варіанту ТПК для незастосовуваної в комплексі модифікації ракет). Для тимчасового зберігання ТПК в дивізіонах і для складування запасу ракет в ТПК на складах озброєння використовуються пакети 5П32, які допускають багатоярусну їх установку в стелажах. Транспортування ракет в ТПК, укладених в пакети 5П32. здійснюється автопоїздами 5Т58-2 або в звичайних піввагонах.

Для перезарядження пускових установок 5П85 всіх модифікацій служить заряджаюча машина 5Т99 на базі шасі автомоболя КРАЗ-255 або 5Т99М на базі КРАЗ-260, також можлива установка ракет на ПУ за допомогою автокрана КС-4561АМ. Кран КС-4561А вантажопідйомністю 16 тонн змонтований на шасі автомобіля КРАЗ-257К1. Підйомний кран, створений на базі шасі автомобіля КРАЗ-250, має індекс КС-4561А-1. В даний час автокрани типа КС-4561, що розроблені і проводилися Камишинським заводом зняті з виробництва. Засоби перезарядки ПУ до складу вогняних дивізіонів не входять. В даний час у Війська ППО поставляються нові заряджаючі машини із зміненою конструкцією маніпулятора.

Її "сестра" С-300В добре зарекомендувала себе в Сухопутних військах. У неї висока швидкість польоту. Вона в 1,5 разу перевищує швидкість будь-якоїз тих, що існують в світі зенітних, оперативно-тактичних і балістичних ракет. Зазвичай дивізіон ЗРС С-300В оснащений двома типами пускових установок, споряджених ракетами "Гігант" і "Гладіатор" по термінології НАТО, призначених для стрільби по балістичних і аеродинамічних цілях.

Система включає: окремий вузол виявлення і целеуказаня - командний пункт, секторну станцію виявлення балістичних ракет, станцію кругового огляду для виявлення літаків. ЗРС ефективно працює по цілеуказаню від власних і зовнішніх джерел.

Результатом подальших розробок нашого ВПК з'явилося ухвалення на озброєння ЗРС нового покоління С-300ПМУ, С-300ПМУ1 і С-300ПМУ2 "Фаворит" з новим типом ракет.

Ці зенітні ракетні системи призначені для високоефективної оборони найважливіших об'єктів держави (адміністративних і промислових) і військових об'єктів від ударів всіх типів засобів повітряного нападу у всьому діапазоні висот і швидкостей їх бойового застосування, зокрема при дії інтенсивних активних і пасивних перешкод.

Мобільна багатоканальна зенітна ракетна система С-300ПМУ1 забезпечує поразку сучасних і перспективних літаків, стратегічних крилатих ракет, тактичних і оперативно-тактичних балістичних ракет, інших засобів повітряного нападу, що летять з швидкістю до 2800 м/с і ЕПР, що мають, до 0,02 кв.м. Дальність ураження аеродинамічних цілей збільшена до 150 км. Є подальшим розвитком зенітної ракетної системи С-300ПМУ, відрізняється підвищеними тактико-технічними і експлуатаційними характеристиками.

Універсальна мобільна багатоканальна зенітна ракетна система (ЗРС) "Фаворит" є подальшим розвитком ЗРС С-300ПМУ1 і засобів її управління, відрізняється підвищеними тактико-технічними і експлуатаційними характеристиками.

Поліпшення характеристик досягнуте введенням нових технічних рішень, розроблених за підсумками узагальнення досвіду експлуатації, а також вдосконалення математичного і програмного забезпечення з використанням високопродуктивних обчислювальних засобів, введенням нової ЗУР (для ЗРС "Фаворит"), що забезпечує ініціацію бойових частин БР.

Мобільна багатоканальна зенітна ракетна система С-300 ПМУ-1 призначена для оборони військових і промислових об'єктів від масованих ударів засобів повітряного нападу, а також для створення рубежів протиповітряної оборони країни. Система забезпечує поразку сучасних і перспективних літаків, крилатих ракет, балістичних цілей і інших засобів повітряного нападу, що летять на висотах від 10 м до практичної стелі їх бойового застосування в умовах інтенсивної протидії.

Під час випробувань обидві мішені було ефектно уражено першими ракетами, другі ракети вражали залишки падаючих мішеней.

Зенітно-ракетний комплекс С-300 ПМУ-1 включає багатофункціональну станцію радіолокації підсвітки і наведення (РПН), тобто засоби управління 83М6Е і 8 самохідних пускових установок (СПУ). Самохідна пускова установка випускається в двох модифікаціях: 5П85ТЕ напівпричепа на тривісному автомобілі "КРАЗ-260" і 5П85СЕ на чотиривісному автомобілі "МАЗ-547" або "МАЗ-543М".

Зенітно ракетний комплекс має малий час реакції, великий ступінь автоматизації процесів бойової роботи і високу вогняну продуктивність. Він може одночасно обстрілювати до шести цілей з наведенням на кожну ціль до двох ракет. Без попередньої підготовки позиції засобу можуть бути розгорнені за 5 хвилин.

Багатофункціональна станція радіолокації підсвітки і наведення, що складається з антенного поста і апаратного контейнера, змонтованих на єдиному колісному шасі, забезпечує пошук і захоплення цілей на автоматичний супровід, наведення на них ракет, зокрема в умовах інтенсивної радіопротидії. Антенний пристрій станції радіолокації складається з фазованих антенних грат з цифровим управлінням положення променя. Для підвищення дальності виявлення і обстрілу цілей на гранично малих висотах, а також при розгортанні зенітного ракетного комплексу в лісистій або сильно перетнутій місцевості антенний пост може бути встановлений на спеціальну пересувну вежу. У апаратному контейнері розміщені робочі місця операторів, багатопроцесорна ЕОМ і вбудована апаратура функціонального контролю. Передбачені комфортні умови роботи, необхідні для ведення цілодобового бойового чергування. Станція радіолокації підсвічування і самохідна пускова установка оснащені автономними джерелами енергопостачання і радіозв'язком.

Самохідна пускова установка має чотири транспортно-пускові пристрої (ТПУ) з ракетами 48Н6Е. Вона забезпечує транспортування, зберігання і пуск ракети. ТПУ забезпечує експлуатацію ракети протягом 10 років, що не вимагає ні перевірок, ні регулювань.

Засоби управління 83М6Е призначені і спеціально адаптовані для управління угрупуваннями систем С-300 ПМУ-1, С-300 ПМУ, С-200 ДЕ, С-200 ВЕ при загальній кількості систем у складі угрупування до шести штук. До складу 83М6Е входять: командний пункт (КП) 54К6Е і радіолокатор виявлення (РЛО) 64Н6Е.

Управління системами здійснюється за власними даними радіолокацій і даними від керованих систем, а також за інформацією від засобів управління сусідніх угрупувань і засобів вищестоящого рівня. Реалізовано два варіанти виконання 83М6Е: мобільний, з розміщенням КП і РЛО на автомобільних шасі і транспортно-контейнерний, з розміщенням КП і апаратній частині РЛО в укриттях на стаціонарних позиціях.

КП 54К6Е забезпечує ефективне використання в угрупуванні керованих систем шляхом рішення в автоматичним режимі наступних основних завдань: управління режимами огляду РЛО; завязка, ототожнення і супровід до 100 трас цілей; визначення державної приналежністьсті цілей; відбір першочергових цілей, що уражалися, і їх розподіл між керованими системами з видачею цілеуказаня; забезпечення взаємодії систем в складній перешкодній обстановці; координація автономних бойових дій систем; забезпечення взаємодії з сусідніми і вищестоящими засобами управління.

У апаратному контейнері розміщені робочі місця операторів, багатопроцесорний обчислювальний комплекс, апаратура зв'язку, апаратура документування бойових дій. Є розвинені програмно-апаратні засоби тренування бойового розрахунку як в автономному, так і в комплексному режимах функціонування засобів управління 83М6Е.

Радіолокатор виявлення 64Н6Е призначений для виявлення і супроводу цілей. Складається з антенного поста, що обертається по азимуту, і нерухомого апаратного контейнера, розташованих на єдиному автопоїзді. РЛО забезпечує виявлення і вимірювання з необхідною точністю координат цілей, а також визначення їх державної приналежності в умовах дії природних і навмисних перешкод.

Антенний пристрій виконаний на основі фазованих антенних грат з двостороннім використанням розкрива. Огляд простору здійснюється при поєднанні кругового обертання антенного поста (1 оборот за 12 с.) і електронного управління променем антени по азимуту і куту місця. Передбачені сектори огляду простору для виявлення оперативно-тактичних, балістичних ракет.

У зенітно-ракетному комплексі С-300 ПМУ-1 застосовується одноступінчата твердопаливна ракета, що розвиває максимальну швидкість 2000 м/сек.

Старт зенітної керованої ракети вертикальний, здійснюється катапультуванням її з транспортно-пускового пристрою, з подальшим включенням маршового двигуна. Вертикальний старт дозволяє обстрілювати цілі, що летять з будь-якого напряму без розвороту самохідної пускової установки.

При наведенні ракети на ціль використовується принцип супроводу цілі через ЗУР, коли команди управління вироблютьтя на основі даних від багатофункціональної станції радіолокації підсвітки і наведення і бортового пеленгатора, що забезпечує високу ефективність наведення в складній перешкодній обстановці.

Ракета оснащена неконтактним радіопідривником і осколковою бойовою частиною великої потужності вагою 140 кг При автономному веденні бойових дій зенітний ракетний комплекс здійснює виявлення цілей в секторах автономного пошуку, а також може отримувати цілеуказаня від всевисотної, трьохкоординатної станції радіолокації кругового огляду 36Д6.



Tактико-технічні характеристики ЗРК C-300
Бойова маса:
 - т; 
Екіпаж:
 - чол; 
Озброєння:
 -x--мм гармат ; 

4-ракет;
Гориз. дальність:
 100 км; 
Верт. дальність:
 30 км; 
Швидкість ракети:
 - мaxa; 
Маса ракети:
 - кг; 
Габаритні розміри:
Довжина:
 - м; 
Ширина:
 - м; 
Висота:
 - м; 
Максимальна швидкість:
 - км/год; 
Запас ходу:
 - км; 
Максимальна потужність:
 - к.с.; 





Категорія: Артилерія | Додав: Alexc_1984 (19.04.2012)
Переглядів: 4527 | Коментарі: 1 | Теги: ссср, артилерія | Рейтинг: 4.5/6
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
free counters

Copyright MyCorp © 2024