Військова техніка та зброя
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
Субота, 20.04.2024, 03:05
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Артилерія [43]
Бронетехніка [9]
Авіація [7]
Флот [1]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 92
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Артилерія

ЗРК 9К31 "Стріла-1"

Зенітний ракетний комплекс 9К31 "Стріла-1" прийнятий на озброєння в 1968 році. Він призначений для безпосереднього прикриття мотострілкових і танкових полків від засобів повітряного нападу. Комплекс здатний уражати низьколетяяі повітряні цілі.

До складу комплексу входять бойова машина 9П31(з пасивним радіопеленгатором або без нього), зенітна керована ракета 9М31 в контейнері і засоби технічного забезпечення.

Бойова машина оснащена пусковою установкою з чотирма направляючими, апаратурою запуску, візирним пристроєм, пасивним радіопеленгатором і засобами зв'язку. Пасивний радіопеленгатор призначений для виявлення літальних апаратів і інших випромінюючих засобів на дальності до 20 км. Як база для бойової машини комплексу "Стріла-1" використовується шасі БРДМ-2.

Зенітна керована ракета комплексу "Стріла-1" виконана по нормальній аеродинамічній схемі. Наведення ЗУР здійснюється методом пропорційного зближення. Ракета складається з пасивної оптичної гіроскопічної самонавідної головки, автопілота, уламково-фугасної бойової частини, контактного і неконтактного датчика, рухової установки, контейнера.

У 1970 році на озброєння приймається модернізований варіант - зенітно ракетний комплекс "Стріла-1М". У нім декілька покращувані тактико-технічні характеристики, зокрема змінена ближня межа зони ураження, зменшена помилка наведення зенітної керованої ракети.

Можливості фотоконтрастної ГСН дозволяють вести стрільбу тільки по візуально видимих цілях на тлі ясного неба або суцільної хмарності, при кутах між напрямами на ціль і на сонці більш 20° і при кутовому перевищенні лінії візування цілі над видимим горизонтом більш 2°.

Наведення пускової установки на ціль здійснюється за рахунок мускульних зусиль оператора. За допомогою системи ричажно-параллелограммних пристроїв він руками виводить на необхідний кут місця (у діапазоні від -5° до +80°) пов'язані один з одним пускову раму з ракетами, об'єктив оптичного візирного пристрою і грубий візир, а ногами за допомогою сполучених з сидінням колінних упорів наводить пускову установку по азимуту, відштовхуючись від закріпленого на підлозі машини конуса. Передня стінка башти оператора в секторі 60° по азимуту виконана з прозорого кулестійкого скла. У транспортному положенні ПУ опускається на дах бойової машини.

Стрільба в русі забезпечується за рахунок майже повної природної врівноваженості частини, що коливається, і поєднання центру тяжіння ПУ з ракетами з точкою перетину осей гойдання машини, завдяки здатності людини-оператора парирувати низькочастотні коливання корпусу машини.



Tактико-технічні характеристики ЗРК 9К31 "Стріла-1"
Бойова маса:
 7 т; 
Екіпаж:
 3 чол; 
Озброєння:
 -x--мм гармат ;

4-ракет;
Гориз. дальність:
 4.2 км; 
Верт. дальність:
 3 км; 
Швидкість ракети:
 420 м/c; 
Маса ракети:
 42.5 кг; 
Габаритні розміри:
Довжина:
 5.75 м; 
Ширина:
 2.35 м; 
Висота:
 2.55 м; 
Максимальна швидкість:
 95 км/год; 
Запас ходу:
 750 км; 
Максимальна потужність:
 140 к.с.; 





Категорія: Артилерія | Додав: Alexc_1984 (30.07.2011)
Переглядів: 1599 | Теги: ЗРК, ссср, артилерія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
free counters

Copyright MyCorp © 2024