Військова техніка та зброя
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
П`ятниця, 26.04.2024, 18:27
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Артилерія [43]
Бронетехніка [9]
Авіація [7]
Флот [1]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 92
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Артилерія

ЗРАК С-1 "Панцир"

ЗРАК С-1 Панцир

Конструкторське бюро приладобудування (КБП) приступило до розробки універсального зенітного ракетно-артилерійського комплексу, призначеного для прикриття на ближніх дистанціях стратегічно важливих військових і промислових об'єктів. Комплекс призначався для озброєння підрозділів військ ППО країни. В кінці 1994 року в КБП був створений макет нового ракетно-артилерійського комплексу, що отримав позначення С-1 "Панцир". У серпні 1995 року на авіавиставці в м. Жуковськом був представлений його дослідний зразок.

У відмінності від інших ЗСУ, що знаходяться на озброєнні російської армії, даний комплекс змонтований на автомобільному шасі високої прохідності з колісною формулою 8х8 "Урал-5323.4" з двигуном КАМАЗ-7406 потужністю 260 к.с. Мета використання автомобільного шасі - здешевлення комплексу, який повинен прикривати тилові об'єкти, а не війська в бойових порядках.

Комплекс "Панцир" оснащений 12 новими ЗУР 57Э6 (експортне позначення 57Э6Е), зовні і по компоновці схожими на ракети 9М311 ЗРПК "Тунгус". Корпус ракети бікаліберний, двигун знаходиться в другому ступені, що відділяється. Ракета має малий польотний час на стартовій ділянці. Зона ураження по дальності складає 12 км., по висоті - 8 км. Маса бойової частини, що складається із стрижневих вражаючих елементів, рівна 20 кг У ракеті використовується легкий-динамічний рульовий привід. Комплекс може наводити одночасно до 3 ракет. Система наведення ракет - радіокомандна Артилерійське озброєння "Панцира" полягає з двох 30-мм автоматичних гармат 2А72. Гармати одноствольні. Живлення селективне з двох патронних стрічок з уламково-фугасними запальними і бронебійними снарядами.

Бойовий модуль, встановлений на даху кузова бойової машини, включає 2 блоки по 6 зенітних ракет, дві гармати, розміщені з внутрішньої сторони пускових контейнерів ЗУР, станції радіолокації виявлення цілей і станції наведення ракет. Є також оптичний канал системи управління вогнем. У кузові бойової машини знаходяться робочі місця операторів наведення і командира БМ.

За твердженням розробників, комплекс "Панцир" володіє унікальною можливістю вести стрільбу зі всіх видів зброї в русі (ЗРПК "Тунгуска" забезпечує стрільбу в русі тільки гарматним озброєнням). Комплекс здатний вражати широку номенклатуру цілей - літаки і вертольоти до застосування ними бортової зброї; малорозмірні керовані ракети, а також наземні легкоброньовані цілі і живу силу супротивника. Система управління комплексу володіє високою стійкістю до будь-якого типу перешкодам завдяки засобів радіолокацій і оптико-електронних в єдину систему, що працює в дм-, см-, мм- і ІЧ діапазонах довжин хвиль. У режимі радіолокації роботи можливий залп з двох ракет по одній цілі. Система може автоматично супроводжувати до 20 цілей і видавати целеуказаня з точністю 0,4 град. по азимуту, 0,7 град. по куту місця і по дальності - 50 м. Система в автоматичному режимі здійснює обчислення параметрів цілі і її руху, вибір озброєння і призначення виду вогню.

ОСОБЛИВОСТІ КОМПЛЕКСУ «ПАНЦИРЬ-С1»

Комбіноване ракетно-гарматне озброєння (РВ і ПВ), що дозволяє створити суцільну зону ураження - до 18 - 20 км. по дальності і до 10 км., - по висоті.

Зенітна керована малогабаритна ракета з високими льотно-балістичними характеристиками (Vmax=1300 m/с) і великою могутністю уламково-стрижньової бойової частини (маса БЧ=20 кг при масі маршового ступеня 30 кг).

Абсолютна перешкодозахисна, що досягається за рахунок створення єдиної багаторежимної і багатоспектральної оптичної для радіолокації системи управління, що працює в дм-, см-, мм- і ІЧ діапазонах довжин хвиль.

Універсальність дії по цілях, тобто поразка широкого спектру повітряних цілей: літаків і вертольотів до застосування ними бортової зброї; малорозмірних керованих ракет, а також наземних легкоброньованних цілей і живої сили супротивника.

Повністю автоматичний режим бойової роботи (БР) як в окремій бойовій одиниці, так і у складі підрозділу з декількох бойових машин, що дозволяє поліпшити тимчасові характеристики і понизити психофізіологічне навантаження на членів екіпажа.

Висока бойова продуктивність за рахунок малого часу реакції, високої швидкості польоту ЗУР і наявність двох незалежних каналів наведення, що працюють в широкому секторі (90°х90° по азимуту і куту місця).

Автономність бойового застосування за рахунок наявності в одній бойовій одиниці засобів виявлення, супроводу і поразки.

Командна система наведення зенітних керованих ракет, що дозволяє створити малогабаритну маневрену ракету високої бойової ефективності.

Пасивний режим роботи і надвисока точність наведення за рахунок використання інфрачервоного каналу довгохвильового діапазону з логічною обробкою сигналу і автоматичним супроводом цілі.

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ

Одночасний обстріл двох цілей з різних напрямів за рахунок двох незалежних постів - радіолокаційного і оптичного.

Висока стійкість до будь-якого типу перешкод завдяки об'єднанню засобів радіолокацій і оптико-електронних в єдину систему, що працює в дм-, см-, мм- і ІЧ діапазонах довжин хвиль. Організація залпу з двох ракет по одній цілі в режимі радіолокаційної роботи. Малий час реакції в межах 4 - 6 із за рахунок автоматичного супроводу до 20 цілей станцією виявлення цілей і видачі целевказаня з точністю (по азимуту - 0,4°, по куту місця - 0,7°, по дальності - 50 м), що забезпечує швидкий пошук і захоплення цілей ССЦР і ТОС на супровід.

Обчислення параметрів цілі і її руху, вибір озброєння і призначення виду вогню. Реалізація повного циклу бойової роботи - від пошуку цілей до їх поразки в автоматичному режимі.

Можливість ведення бойової роботи членами екіпажа в напівавтоматичному режимі.

РЕЖИМИ РОБОТИ

Залежно від місцевих умов в районі бойових дій і варіантів бойового застосування комплекс «Панцирь-С1» може працювати в одному з наступних режимів:

1.Автономні бойові дії

БМ працює автономно і забезпечує реалізацію повного циклу: пошук, виявлення, пізнання, вибір небезпечної цілі, целеуказаня, пошук, захоплення, супровід і обстріл цілі РВ і ПВ.

2.Сумісні бойові дії

Спільно працює батарея, що включає 6 БМ, між якими встановлений телекодовий зв'язок. Кожна з БМ реалізує повний цикл БР по вибраних нею цілях. Інформацію про вибрані для обслуговування цілі кожна БМ повідомляє на решту БМ батареї, які виключають її з свого переліку обслуговуваних цілей.

3.Робота під управлінням батарейного командирського пункту

Кожна з 6 БМ реалізує всі етапи бойової роботи, починаючи з відробітку целеуказаня. Целеуказаня видається з командного пунта.

4.Робота за принципом «Ведучий - Відомий»

Працює батарея, що включає 6 БМ, одна з яких призначається такою, що «веде», а інші - «відомими». «Ведуча» БМ працює як командний пункт, а також реалізує функції бойової машини як при автономних бойових діях. Кожна з «відомих» БМ приймає целеуказаня від «ведучої», а в іншому працює як під управлінням батарейного КП.

МОЖЛИВІ ВАРІАНТИ ЗРПК «ПАНЦИРЬ-С1»

Основною конструктивною особливістю комплексу є єдина бойова башта, яка може встановлюватися на різних носіях, - гусеничних, автомобільних, на палубах надводних кораблів, на будівлях, в стаціонарному і шельтерном виконанні.

БОЙОВІ ЗАСОБИ:

- бойова машина (до 6 БМ в батареї);

- зенітна керована ракета;

- 30-мм постріл;

- транспортно-заряджаюча машина (одна машина на 2 БМ)

ЗАСОБИ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ:

- машина технічного обслуговування (для обслуговування і ремонту механічних вузлів);

- машина ремонту і технічного обслуговування (для обслуговування і ремонту електронних вузлів і блоків);

- юстировочна машина (для проведення юстировочних робіт);

- машина ЗІП (для перевезення групового комплекту ЗІП).

Система технічного обслуговування комплексу призначена для:

- забезпечення постійної бойової готовності;

- виявлення несправних блоків БМ за допомогою засобів вбудованого контролю;

- виявлення несправних функціональних вузлів в блоках за допомогою спеціальних засобів технічного обслуговування;

- відновлення блоків шляхом заміни несправних функціональних вузлів з складу ЗІП комплексу;

- інспекторського контролю ЗУР при зберіганні.

УЧБОВО-ТРЕНУВАЛЬНІ ЗАСОБИ КОМПЛЕКСУ «ПАНЦИРЬ-С1»

Учбово-тренувальні засоби призначені для навчання і тренування розрахунків БМ основним прийомам бойової роботи і технічному обслуговуванню. Вони представлені класним і мобільним варіантами тренажерів.



Tактико-технічні характеристики ЗРАК С-1 "Панцир"
Бойова маса:
 - т; 
Екіпаж:
 3 чол; 
Озброєння:
 2x30-мм гармат ;

12 ракет;
Швидкість ракети:
 1100 м/с; 
Гориз. дальність:
 12 км; 
Верт. дальність:
 8 км; 
Маса ракети:
 65 кг; 
Габаритні розміри:
Довжина:
 - м; 
Ширина:
 - м; 
Висота:
 - м; 
Максимальна швидкість:
 - км/год; 
Запас ходу:
 - км; 
Максимальна потужність:
 260 к.с.; 





Категорія: Артилерія | Додав: Alexc_1984 (03.04.2011)
Переглядів: 1574 | Коментарі: 2 | Теги: ссср, артилерія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
free counters

Copyright MyCorp © 2024