Військова техніка та зброя
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
Субота, 27.04.2024, 00:24
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Артилерія [43]
Бронетехніка [9]
Авіація [7]
Флот [1]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 92
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Артилерія

САУ 2С3 "Акация"

4 липня 1967 року ЦК КПРС і Рада міністрів СРСР прийняли сумісну ухвалу, приписуючу приступити до розробки нової 152-мм самохідної гаубиці.

Артилерійська частина самохідної установки проектувалася в ОКБ-9 "Уралмаша" на основі буксируваної гармати-гаубиці Д-20 конструкції И.Ф. Ефімова. Її стовбур виконали моноблоковим, з ежектором. Внутрішній устрій нарізної частини і зарядної камори також запозичили у Д-20, і упровадили двокамерне дульне гальмо і вертикальний, кліновий затвор з напівавтоматикою механічного (копірного) типу. Нове знаряддя отримало індекс Д-22.

Перші дві машини виготовили в 1968 році. Разом з позитивними якостями на випробуваннях, що тривали до листопада наступного року, виявили і недоліки - наприклад, при стрілянині малими зарядами наголошувалося надмірне загазовування бойового відділення. Тому порадили замінити роздільно-гільзове заряджання картузовим і упровадити напівавтоматичний поршневий затвор з пластичним обтюратором. Втім, особливих переваг це нововведення не обіцяло, хоча його і визнали потрібним використовувати при проектуванні нових 152-мм самохідних гармат.

У 1971 році виробництво самохідної гаубиці розвернули на Уральському заводі важкого транспортного машинобудування, хоча офіційно її прийняли на озброєння Радянської Армії через два роки.

152-мм самохідна гаубиця 2С3 "Акація" складається з гусеничного шасі, башти і артилерійської частини 2А33.

Артилерійська частина складається з 152-мм гаубиці Д-22, що дозволяє вести стрільбу непрямим і прямим наведенням з місця при подачі боєприпасів як з боєукладки, так і з грунту.

Гідравлічне гальмо відкоту - веретенного типа, з компенсатором рідини; накатник - гідропневматичний, з клапаном додаткового гальмування. Циліндри гальма відкоту і накатника жорстко пов'язані з казенником і при пострілі відходять разом з ним.

Підйомний механізм секторного типу, з ручним приводом, забезпечує кути піднесення ствола від - 4° до + 60°. Поворотний механізм служить для кругового обертання башти, є пневматичний врівноважуючий агрегат. У похідному положенні, для виключення поломок механізму наведення, ствол гаубиці стопориться на спеціальному кронштейні.

У боєкомплекті "Акації" застосовуються постріли роздільно-гільзового заряджання, розміщені в двох боєукладках, в башті і усередині корпусу. У нього входять уламково-фугасні снаряди ОФ-25, ОФ-540 і ОФ-540ЖС, останні з металокерамічним провідним поясочком; кумулятивні БП-540 вагою по 27,4 кг і із спеціальними 5,6-кілограмовими зарядами, що забезпечують початкову швидкість в 676 м/с. При куті зустрічі з цілю 90° вони пробивають броню завтовшки 250 мм, а при 60° - 220 мм. Застосовуються і бронебійні гостроголові снаряди Бр-540 і тупоголові Бр-540Б, з балістичним наконечником, які на відстані 1000 м при попаданні в об'єкт під кутом 90° пробивають броню завтовшки до 120 мм. Крім того, допускається використання боєприпасів буксируваних гаубиць-гармат МЛ-20, гармат-гаубиць Д-20 і гаубиць Д-1, зокрема бетонобійні Г-545 і спеціальні.

Корпус і башта машини зварюються з катанних броньових листів і забезпечують захист екіпажа від куль і осколків. Корпус має три відділення: моторно-трансмісійне (попереду справа), управління (попереду зліва) і бойове (ззаду).

У башті розміщується знаряддя, частина боєкомплекту і фільтровентиляційна установка, що оберігає розрахунок від дії радіоактивних і отруйливих речовин. На командирській башточці встановлений 7,62-мм зенітний кулемет ПКТ. У кормовому листі корпусу машини є спеціальний люк для завантаження снарядів.

У моторнотрансмісійному відділенні встановлений 12-циліндровий, 4-тактний дизель В-59 потужністю 520 к.с. - водяного охолоджування, з примусовим уприскуванням палива і можливістю роботи на форсажі.

Трансмісія - механічна, двохпотокова, коробка передач виконана в блоці з планетарним механізмом повороту. Підвіска - незалежна, торсіонна, з гідравлічними амортизаторами телескопічного типу. Гусениці з резинометалічними шарнірами.

1975 року установка була модернізована. Два укладання боєкомплекту, що возиться, замінили барабанними, на 12 пострілів, внаслідок чого запас снарядів і зарядів збільшився. У Науково-дослідному інституті машинобудування для неї розробили снаряд ЗОФ-29, підсиливши його осколкову дію в чотири рази. За ним в боєкомплекті з'явилися активно-реактивні і оснащені донними газогенераторами боєприпаси, за допомогою яких далекобійність гаубиці зросла на 20 - 30%. Модернізованій машині привласнили індекс 2С3М.

У 1987 році гаубицю знов удосконалили. На неї була встановлена апаратура прийому і відображення інформації управління вогнем і новий приціл СП-538. У боєкомплекті з'явився керований снаряд ОФ-38 "Краснополь", що дозволяє вражати об'єкти, рухомі з швидкостями до 35 км/год на дистанції до 18 км. Така установка отримала найменування 2С3М1.



Tактико-технічні характеристики САУ 2С3 "Акация"
Бойова маса:
 27,5 т; 
Екіпаж:
 4 чол; 
Озброєння:
 152-мм гаубиця Д-22;

7,62-мм кулемет ПКТ;
Боєкомплект:
 46х152-мм пострілів; 
Габаритні розміри:
Довжина:
 7,77 м; 
Ширина:
 3,25 м; 
Висота:
 3,05 м; 
Броньовий захист:
Лоб корпусу:
 15 мм; 
Борт корпусу:
 15 мм; 
Дах:
 - мм; 
Днище:
 - мм; 
Максимальна швидкість:
 63 км/год; 
Запас ходу:
 500 км; 
Максимальна потужність:
 520 к.с.; 





Категорія: Артилерія | Додав: Alexc_1984 (26.12.2010)
Переглядів: 4192 | Коментарі: 3 | Теги: ссср, артилерія | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
free counters

Copyright MyCorp © 2024