Військова техніка та зброя
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
Четвер, 25.04.2024, 17:34
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Артилерія [43]
Бронетехніка [9]
Авіація [7]
Флот [1]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 92
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Артилерія

РСЗО РПУ-14

В середині 50-х років в ГСОКБ-43 була розроблена буксирувана 16-ствольна пускова установка PПУ-14 для ракет типу М-14.

16-ствольна 140-мм буксирувана пускова установка була розроблена перш за все для озброєння підрозділів реактивної артилерії повітряно-десантних військ СРСР. У ній вдало поєднуються малі розміри і вага — з високою вогняною потужністю. Установка застосовується для знищення живої сили і вогняних засобів супротивника, а також для придушення артилерійських і мінометних батарей і руйнування легких польових споруд.

Дослідні зразки РПУ-14 пройшли заводські випробування протягом 1956 року. А з 3 травня по 27 червня 1957 роки дві РПУ-14 успішно витримали полігонні випробування, в ході яких пройшли на причепі автомобіля ГАЗ-63 по 3000 км.

РПУ-14 брала участь в десятках локальних конфліктів, її бойове застосування продовжується і понині.

Модифікація РПУ-14 використовується в повітряно-десантних військах Польщі під позначенням WP-8. Ця буксирувана установка на відміну від РПУ-14 має пакет направляючих з восьми стволів (два ряди по чотири стволи в кожному).

Пускова установка РПУ-14 є пакетом з 16 направляючими (чотири ряди по чотири стволи в кожному), встановлений на лафеті 85-мм дивізійної гармати Д-44. Кожна направляюча має довжину 1150мм, калібр — 140,3 мм. Пакет направляючих на зварній люльці разом з прицільними пристосуваннями закріплений на верхньому верстаті лафета. Тут же змонтований підйомний механізм секторного типу і поворотний механізм гвинтового типу. Установка має мінометний панорамний приціл МП-46М. Кут вертикального наведення від 0° до +50°. Кут горизонтального наведення 20°.

Нижній верстат з підресорюванням є сталевим, усередині якого зібрано торсіонне підресорювання і механізм горизонтування. Нижній верстат є підставою частини пускової установки, що обертається. Станини трубчастого перетину з постійними сошниками шарнірно приєднані до нижнього верстата. Підресорювання торсіонне, включається і вимикається автоматично при зведенні і розведенні станин. Колеса узяті від вантажного автомобіля ГАЗ-АА з шиною, заповненою губчастим каучуком ГК і з маточиною від гармати Д-44.

Конструкція лафета дозволяє буксирувати пускову установку гусеничним або колісним тягачем з вельми високою швидкістю — до 65 км/год (по дорогах з твердим покриттям). При цьому допускається транспортування установки в зарядженому вигляді. Для перекочування установки на полі бою силами розрахунку лафет забезпечений спеціальним катком малого діаметру. У похідному положенні він закріплюється і перевозиться на установці, а при необхідності підставляється під станини. Для перекладу пускової установки з похідного положення в бойове потрібно 2 хвилини. Установка може перевозитися у вантажних кабінах військово-транспортних літаків і вертольотів і десантуватися парашутним способом з використанням спеціальних платформ.

Стрільба ведеться 140-мм турбореактивними снарядами, які використовуються для стрільби з РСЗО БМ-14-16. Це уламково-фугасний снаряд М-14-ОФ і димовий снаряд М-14Д. Були розроблені і випускалися також 140-мм турбореактивні снаряди з головною частиною, спорядженою бойовими отруйливими речовинами. Основний снаряд — уламково-фугасний снаряд М-14-ОФ. Стабілізація снаряда у польоті досягалася його обертанням навколо подовжньої осі. Обертання створюється за рахунок закінчення порохових газів реактивного двигуна через 10 отворів в кормовій частині снаряда, розташованих під кутом 22° до подовжньої осі снаряда. Снаряди цього типу мають підвищену точність стрільби в порівнянні з опереними, проте дальність польоту снарядів понижена унаслідок того, що частина енергії порохового заряду витрачається на обертання снаряда.

Оскільки мінімальна дальність стрільби снарядами М-14 складала близько 7500 м, для стрільби на менші дистанції на снаряд надягали кільця, що гальмували його у польоті. З малим кільцем дальність польоту складала від 7550 до 5400 м, а з великим - від 5420 до 1000 м. Вірогідне відхилення снаряда М-14-ОФ на граничній дальності без кільця було: по дальності 30 м і бічне 85 м.

Управління стрільбою здійснюється за допомогою виносного пульта з дистанції 50-60м від установки, можлива стрільба одиночними пострілами або залпом. Тривалість залпу — 8—10 секунд. Заряджання установки проводиться вручну. Тренований розрахунок виконує цю операцію за 3 хвилини.



Tактико-технічні характеристики РСЗО РПУ-14
число направляючих:
 16; 
калібр:
 140 мм; 
час залпу:
 8-10 с; 
дальність стрільби:
 до 9810 м; 
вага снаряда:
 39620 г. 





Категорія: Артилерія | Додав: Alexc_1984 (20.02.2011)
Переглядів: 1906 | Теги: РСЗО, ссср, артилерія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
free counters

Copyright MyCorp © 2024