Військова техніка та зброя
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
Четвер, 28.03.2024, 16:46
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Артилерія [43]
Бронетехніка [9]
Авіація [7]
Флот [1]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 92
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Артилерія

БРК "Рубіж"

Рубіж Рік ухвалення на озброєння 1978

До кінця 60-х років на озброєнні БРАВ ВМФ СРСР був оперативно-тактичний береговий рухомий ракетний комплекс Редут. Він мав велику дальність стрільби, важку ракету з могутньою БЧ, на ПУ розміщувалася всього одна ракета. Для БРАВ був потрібний тактичний береговий ракетний комплекс з меншою дальністю стрільби.

Розробка нового берегового ракетного комплексу Рубіж почалася в МКБ "Веселка" в 1970 році. Для нового ракетного комплексу була вибрана тактична протикорабельна ракета П-15М "Терміт", що є розвитком сімейства ракет П-15. Замість громіздкої ПУ як у перших берегових комплексів був створений відносно компактний пусковий контейнер КТ-161 з направляючими нульової довжини. Два таких контейнера, а так само кабіна з апаратурою управління і РЛС "Гарпун" були розміщені на шасі МАЗ-543.

Провідними конструкторами комплексу були А.М. Крилов, Ю.А. Афанасьев, В.Н. Баранников. У створенні комплексу і його освоєнні брали участь В.І. Утробін, В.М. Єгоров, Б.І. Комісаров, П.А. Лось, М.В. Грязнов та інші. Спарені пускові установки розроблені під керівництвом Н.К. Цикунова.

Комплекс Рубіж з модернізованою ракетою "ТЕРМІТ-Р" був прийнятий на озброєння ВМФ СССР 22 жовтня 1978 року.

У першій половині 80-х років комплекс був модернізований - СПУ 3П51М була встановлена на шасі МАЗ-543М.

Комплекс широко експортувався і перебуває на озброєнні ВМФ України, Югославії, Болгарії, Німеччини, Куби, Алжиру, Лівії, Сірії, Йемену, Румунії.

До складу комплексу входить:

самохідна пускова установка 3П51

ракети П-15М (П-21 / П-22)

транспортна машина з ракетами

Комплексу може додатково додаватися оглядова РЛС великої дальності, встановлена на вежі 40В6 (від ЗРС С-300П).

Пускова установка встановлена на колісному шасі високої прохідності типу МАЗ-543 (МАЗ-543М) з колісною формулою 8 х 8. На СПУ встановлена кабіна управління із станцією радіолокації "Гарпун", газотурбінний агрегат електроживлення, поворотна платформа з двома пусковими контейнерами ракет КТ-161. У контейнерах знаходяться готові до стрільби ракети П-15М (П-21/П-22) - одна з АРЛ ГСН і одна з ІК ГСН. СПУ автономна і може самостійно вирішувати бойові задачі по пошуку і ураженню надводних цілей. До складу апаратури входять прилади управління стрільбою, система пізнання "свій-чужий", засоби внутрішнього і зовнішнього радіотелефонного закритого зв'язку. РЛС "Гарпун" служить для виявлення цілей і є варіантом РЛС, встановлюваною на ракетні катери. . Антена РЛС за допомогою гідравлічного підйомника піднімається в бойове положення на висоту 7,3 м, в похідному положенні вона забирається в передню частину аппартної кабіни. Час переходу пускової установки з похідного положення в бойове - 5 хв.

Контейнери КТ-161 в похідному положенні розгорнені назад (проти руху СПУ), в бойове положення вони повертаються на кут до 110° в будь-яку сторону (від напряму назад) і на кут піднесення 20° Контейнер має направляючі нульової довжини з жолобом для стартового РДТТ. Апаратна кабіна служить для розміщення електронного устаткування, устаткування РЛС і робочих місць бойового розрахунку. Газотурбінний агрегат електроживлення служить для забезпечення елементів комплексу електроенергією.

На технічній позиції проводиться підготовка і заряджання СПУ. Пускові установки висуваються на вогняний рубіж на побережжі, що обороняється. СПУ на позиції висуває щоглу з антеною РЛС, розгортає контейнери у напрямі стрільби. Бойовий розрахунок з допомогою РЛС виявляє ціль, координати цілі передаються на ракету, після чого проводиться пуск ракети.

Ракета стартує за допомогою стартового прискорювача у бік цілі, після виходу з контейнера запускається маршовий ЖРД ракети, розкривається крило. За допомогою стартового РДТТ ракета набирає швидкість і висоту. Після вироблення палива скидається стартовий РДТТ, ракета з працюючим маршовим двигуном знижується на висоту маршового польоту. Інерціальна система управління підтримує задану висоту, швидкість, напрям польоту.

Після досягнення району цілі включається ГСН. ГСН захоплює ціль і наводить ракету на ціль. Перед підльотом до цілі ракета робить маневр - "гору" для ураження цілі зверху.

Фугасна бойова частина ініціюється підривником після попадання ракети в ціль.

Заряджання СПУ проводиться за допомогою додаткових направляючих, які закріплюються на контейнері. На направляючі краном встановлюється ракета і вона засувається в контейнер.

У складі батареї комплексу Рубіж є чотири пускові установки і чотири транспортно-заряджаючі машини. Разом в батареї 16 ракет.

Переваги СПУ комплексу Рубіж є повністю автономною бойовою машиною, може сама виявляти надводні цілі і вести по ним стрільбу. Ракети оснащуються двома типами ГСН - АРЛ ГСН і ГИК ГСН. Це, а так само могутня бойова частина збільшують вірогідність ураження (прориву ППО) цілі двохракетним залпом з однією ПУ (або багаторакетним з декількох) при застосуванні активних і пасивних перешкод.

Недоліки Застаріла ракета, має відносно великі розміри і масу, із-за чого СПУ масою 40 т. Несе всього лише 2 ракети. Ракета має невисоку швидкість польоту, що зменшує вірогідність прориву ППО корабля-цілі. Ракета оснащена ЖРД, що ускладнює експлуатацію комплексу.



Tактико-технічні характеристики БРК "Рубіж"
Швидкість руху:
 65 км/год; 
Запас ходу:
 635 км; 
час залпу:
 - с; 
дальність стрільби:
 до 80000 м; 
вага снаряда:
 2523000 г. 





Категорія: Артилерія | Додав: Alexc_1984 (03.04.2011)
Переглядів: 1753 | Коментарі: 3 | Теги: ссср, артилерія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
free counters

Copyright MyCorp © 2024